Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Fenerbahçe’ye Portekizli Sağ Bek Geliyor: Aurelio Buta

53
Fenerbahçe’ye Portekizli Sağ Bek Geliyor: Aurelio Buta

Sarı lacivertliler, gelecek sezon için transfer çalışmalarına devam ediyor. Geçen sezonu istediği gibi tamamlayamayan Fenerbahçe kulübü, yapılan on sekiz transferden tam olarak verim alamadı. Gelecek sezon kadroyu tam olarak bozmadan takviyeler yaparak yıllardır süren şampiyonluk hasretini sona erdirmek istiyor. Gökhan Gönül’ün yaşı ve Nazım Sangare’nin tek başına yetemeyecek olması ile Sarı lacivertliler sağ bek takviyesine Portekizli bir futbolcu almaya hazırlanıyor. Belçika Ligi’nde mücadele eden Royal Antwerp takımında forma giyen Aurelio Buta ile görüşmeler başladı. Sarı lacivertliler, 24 yaşındaki sağ bek futbolcusunu bonservisi ile birlikte uygun bir fiyata satın almayı hedefliyor. Başkan Ali Koç, ucuza futbolcu alıp yüksek bonservis fiyatlarına satmayı hedefleme politikası için futbolcu satın almaya devam ediyor. İşte Fenerbahçe transfer haberleri ve daha fazlası haberimizde…

Sarı lacivertliler geçen sezon başında on sekiz yeni transfer yaparak başlamıştı. Sezona büyük umutlar ile başlasa da şampiyonluk hasretine son veremedi. Bu sezon ise baştan kadro kurmak yerine hazır kurulu kadronun eksik bölgelerine takviye yaparak gelecek sezon yıllardır süren şampiyonluk hasretine son vermek istiyor.

Gökhan Gönül’ün yaşı gereğiyle sağ beke takviye yapmak isteyen Sarı lacivertliler, o bölgede oynayan Nazım Sangare’ye de mevkidaş arayışlarına girdi.

Sarı lacivertlilerin sağ bek için adayı Belçika Ligi’nde mücadele eden Royal Antwerp takımının Portekizli sağ bek oyuncusu Aurelio Buta oldu. Portekizli sağ bek oyuncusunun kulübü Royal Antwerp’e Michael Frey’i takasta kullanma teklifini sunan Sarı lacivertlilerin teklifini Belçikalı kulüp reddetti.

Sarı lacivertlilerden Aurelio Buta için 2 milyon euro bonservis bedeli talep eden Royal Antwerp’in teklifi Fenerbahçe kulübü değerlendiriyor. İki kulüp arasındaki transfer görüşmeleri devam ediyor.

Portekizli sağ bek oyuncusu Aurelio Buta, geçen sezon Royal Antwerp forması ile sezon boyunca 34 maça çıktı. Bu maçlarda ise 4 kez gol pası verme başarısını gösterdi.

aurelio buta

Bir cevap yazın

Yükleniyor...