Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Futbolda Şike Kumpası Davası Sonuçlandı!

81
Futbolda Şike Kumpası Davası Sonuçlandı!

2010 – 2011 sezonuna dair Futbolda Şike Kumpası davası sonuçlandı. Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) Fenerbahçe Spor Kulübü üzerine kurduğu şike kumpası davası açıklandı. Davada kazanan taraf Fenerbahçe oldu. Sarı lacivertli kulüp resmi internet sitesinden “Haklıydık kazandık” başlıklı açıklama yaptı. O dönem Fenerbahçe’nin teknik direktörü Aykut Kocaman’da “Bir zulüm dönemi sona erdi” ifadelerinde bulundu. İşte futbolda şike kumpası davası hakkında tüm detaylar haberimizde…

“Haklıydık kazandık”

Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından resmi internet sitesinde yapılan açıklama:

“Fenerbahçemize kumpas kuranların binlerce yıl hapse mahkum olduğu bu tarihi günde, camiamız yek vücut oldu.

Taraftarlarımız, üyelerimiz, Fenerbahçemizin haklılığını sosyal medya hesaplarından haykırırken, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, 9 branşımızın sporcuları, şube sorumluları #HaklıydıkKazandık etiketiyle resmi Twitter hesabımızın paylaştığı fotoğrafla camiamızın omuz omuza verdiğini gösterdi.

10 yıldır süren mücadelenin sonunda Fenerbahçe Spor Kulübü, başkanı, yöneticisi, sporcusu ve taraftarıyla bir bütün olarak Fenerbahçe’nin yıkılmadığı mesajını en güçlü şekilde verdi.

4 Haziran 2021 tarihi de tıpkı 3 Temmuz 2011 gibi tarihe kazındı, Fenerbahçe’nin FETÖ’ye ve onunla olanlara karşı verdiği mücadeleyi kazandığı gün olarak tarihe geçti.”

“Bir zulüm dönemi sona erdi”

2010 – 2011 sezonunda Fenerbahçe’nin teknik direktörü olan Aykut Kocaman da futbolda şike kumpası davasının sonuçlanmasının ardından açıklamalarda bulundu:

“Futbolda bir zulüm dönemi hukuksal olarak sona erdi. Gerçekler ortaya çıktığı için mutluyum. Ancak buruk bir mutluluk. Hak kaybı, hayal kırıklıkları, üzüntüler var. Telafisi zor kayıplar hepsi.”

“Türk futbolunu temizlemek amacıyla başlatıldığı iddia edilen ama tamamen Fenerbahçe’ye yönelik olarak planlanan bir operasyondu. Şampiyonluğu sahada, bileğimizin hakkıyla kazanan bir takım olarak ilk günden itibaren bunu söyledik. Sürecin bugünkü noktaya gelmesi kaçınılmazdı, çünkü baştan yanlıştı.”

“Gerçekler ortaya çıktığı için mutluyum ama bu buruk bir mutluluk. Çok hak kaybı var, hayal kırıklıkları var, üzüntüler var. Telafisi zor kayıplar bunlar. Futbolun tüm paydaşlarna ciddi zararlar veren bir süreçti. Bu süreçten kazançlı çıktığı zannedenlerin de aslında kaybettiği, herkese zarar veren bir dönem yaşandı.”

futbolda şike kumpası

Bir cevap yazın

Yükleniyor...