Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Galatasaray İle Beşiktaş Mensah Savaşı

221
Galatasaray İle Beşiktaş Mensah Savaşı

Kayserispor’da gösterdiği başarılı performans ile dikkat çeken Mensah için Galatasaray ile Beşiktaş arasında kıyasıya bir rekabet yaşanıyor.

Kayserispor forması altında gösterdiği istikrarlı ve iyi performans ile dikkat çeken Bernard Mensah’ı transfer etmek için Beşiktaş ve Galatasaray arasında büyük bir rekabet yaşanıyor. Kayserispor yönetimi ise kendilerinden önceki yönetim tarafından 3,5 milyon avroluk bir maliyeti olan oyuncuyu yüksek maliyetinden dolayı elinden çıkarmak istiyor. Bu doğrultuda hem Beşiktaş hem de Galatasaray Kayserispor yönetimi ile kıyasıya pazarlıklarını sürdürüyor.

Beşiktaş İle Kayserispor 8 Saat Süren Pazarlıktan Sonuç Alamadı

 

Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın’ın Paok ile oynanacak Şampiyonlar Ligi 2. Ön Eleme Turu öncesinde kadrosunda mutlak görmek istediği başarılı orta saha oyuncusu için Beşiktaş ve Kayserispor arasında tam 8 sata süren kıyasıya bir pazarlık yaşandı. Çarşamba günü Beşiktaş ve Kayserispor arasında sabah başlayan pazarlıklar tam 8 saat sürdü. İki takım arasında oyuncunun kiralanması yönünde pazarlıklar yapıldı. Beşiktaş’ın oyuncu artı para teklifi ise Kayserispor cephesinde yetersiz bulundu. Ayrıca Beşiktaş yönetiminin teklif ettiği satın alma opsiyonu da Kayserispor tarafından yetersiz görüldü.

İki takımın uzun süren pazarlıklara rağmen anlaşamaması üzerine taraflar gece yarısı görüşmeyi sonlandırdı. Perşembe günüde taraflar arasında telefon ile pazarlıkların devam ettiği ifade ediliyor. Beşiktaş yönetimi oyuncu ile ilgili yeni tekliflerini Kayserispor’da sundu ve Kayserispor ’un cevabını beklemeye başladığı iddia ediliyor.

Galatasaray Devreye Girdi                                                           

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in kadrosunda görmeyi çok istediği Bernard Mensah için Galatasaray’ın da devreye girdiği öğrenildi. Galatasaray yöneticisi Abdürrahim Albayrak Kayserispor Başkanı Gözbaşı’yı arayarak takas için hangi oyuncuları istediklerini sordu.  Bu transfer yarışında harcama limiti nedeniyle eli daha rahat olan Galatasaray’ın bir adım daha önce olduğu ifade ediliyor. Ayrıca Kayserispor teknik direktörü Bayram Bektaş’ı arayan Fatih Terim’in takasta kullanılacak oyuncular ile ilgili konuştuğu ve iki teknik adamın çok büyük oranda anlaşma sağladığı iddia ediliyor. Oyuncunun hangi takıma transfer olacağının ise en geç 1 hafta içerisinde belli olması bekleniyor.

 

Bir cevap yazın

Yükleniyor...