Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Galatasaray’da Abdürrahim Albayrak ve Yusuf Günay’dan İki Çelişkili Açıklama

82
Galatasaray’da Abdürrahim Albayrak ve Yusuf Günay’dan İki Çelişkili Açıklama

Galatasaray yönetimi tarafından transfer süreci ile ilgili son 10 günde yapılan iki farklı açıklama akıllarda çelişki bıraktı.

Galatasaray başkan yardımcısı görevini üstlenen Yusuf Günay, Galatasaray’da transfer dönemi boyunca hiçbir oyuncularına transfer teklifi gelmediğini açıkladı fakat ikinci başkan Abdurrahim Albayrak daha önceki süreçte yapmış olduğu açıklamalarda çok sayıda oyuncularına transfer teklifi geldiğini ifade etmişti. Galatasaray yönetiminden iki farklı kişinin 10 gün içerisinde 2 farklı açıklama yapması kafaların karışmasına yol açtı.

Galatasaray Yönetiminden Kafaları Karıştıran Açıklamalar

Galatasaray’da transfer dönemini yorumlayan iki farklı yöneticinin, iki farklı açıklama yapması nedeniyle bu çelişkiler kafa karıştırdı.  Galatasaray Başkan Yardımcısı Yusuf Güney’in açıklamaları transfer dönemi boyunca hiç bir oyuncuya teklif gelmediği yönündeydi fakat bir diğer Galatasaray yöneticisi olan Abdurrahim Albayrak daha önce yapmış olduğu açıklamada Avrupa’dan birçok kulüpten oyuncularını transfer teklifi yapıldığını  beyan etmişti. Aynı yönetimden iki kişinin farklı açıklamalar yapması kafaları iyice karıştırdı.

23 Eylül tarihinde Abdurrahim Albayrak tarafından yapılan transfer açıklamasında, Galatasaray kadrosunda bulunan bazı oyunculara talip olan kulüplerin olduğu açıklanmıştı.  6 Ekim tarihinde Yusuf Günay tarafından yapılan açıklamada ise; 1 tane bile oyuncuya transfer teklifi gelmediği net bir şekilde belirtildi.

Sponsorluk anlaşması için basın mensuplarının karşısına geçen Yusuf Günay, basın toplantısı sırasında transfer dönemine de değindi.

Yusuf Günay; Galatasaray’ın satmak istediği oyuncuların bulunduğunu fakat pandemi sürecinin bu konudaki en büyük engel olduğu ve bütün dünyada transfer hareketliliğinin azaldığını ifade ederek, talep gelmemesi nedeniyle  Galatasaray’da transfer dönemi satışı düşünülen futbolcu satışlarının  gerçekleşmediğini söyledi.

Abdurrahim Albayrak “Birçok Teklif Geldi” Demişti

23 Eylül’de Galatasaray’da transfer açıklaması yapan Abdurrahim Albayrak ise; başta Belhanda ve marka olmak üzere birçok oyuncuya teklif yapıldığını belirterek, Galatasaray’da transfer hiçbir zaman kapanmayacağını, transfer sezonunun bitmesine 2 hafta olduğunu ve bu süreci sıkıntıya düşmemek için limitler dahilinde en iyi şekilde değerlendirmek istediklerini belirtmişti. Abdurrahim Albayrak ayrıca; futbolcularına gelen tekliflerin kendilerine mutluluk verdiğini, Ocak ayındaki transfer döneminde takımı performansının böyle devam etmesi halinde herkesin Galatasaray futbolcularını isteyeceğini ve kapılarını çalmayan menajer kalmayacağını da müjdelemişti.

 

Bir cevap yazın

Yükleniyor...