Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Türkiye – Letonya maçı seyircili mi oynanacak?

3
Türkiye – Letonya maçı seyircili mi oynanacak?

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, 2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri G Grubu üçüncü maçında karşı karşıya geleceğimiz Türkiye Letonya maçında stada seyirci alınması istediğini duyurmuştu. Ancak TFF Sağlık Kurulu, Türkiye – Letonya maçına seyirci alınmasının korona virüs önlemleri kapsamında riskli olduğu kararını verdi ve maçın seyircisiz oynanacağını açıkladı. Yapılan açıklamada 30 Mart Salı günü saat 21.45’te başlayacak karşılaşmada stada seyirci alınmayacak.

TFF’den Açıklama! Türkiye Letonya maçında seyirci olmayacak

Dünyamızı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 pandemisinin seyri ile ilgili son gelişmeler üzerine TFF Sağlık Kurulu yeni bir değerlendirme yapmıştır.

Yeni tedbirler ve önlemler alınması gerekebilecek bu dönemde, riskler oluşturacak uygulamalar yapılmaması ve seyircili maç oynanması gibi etkinliklerin düzenlenmemesi hususunda TFF Sağlık Kurulu görüş birliğine varmıştır. 

TFF Yönetim Kurulu ile paylaşılan bu görüş doğrultusunda, A Milli Takımımızın 30 Mart Salı günü oynayacağı 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri maçına seyirci alınması uygun bulunmamıştır.  

Kamuoyunun bilgilerine saygıyla duyurulur.

Türkiye – Letonya maçı ne zaman saat kaçta

2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri G Grubu üçüncü maçında, ay yıldızlı millilerimiz Letonya’yı konuk edecek. İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanacak karşılaşma, 30 Mart Salı günü saat 21.45’te başlayacak.

G Grubu’nda mücadele eden milli takımımız, Hollanda ve Norveç maçlarından farklı galibiyetler aldı. İlk maçta Hollanda’yı evimizde ağırlayarak 4-2 galip geldik. Bu maçın ardından Haaland’lı Norveç ile İspanya’nın Malaga kentinde karşı karşıya geldik. Ozan Tufan’ın iki golü ve Çağlar Söyüncü’nün tek golü ile bu maçtan da 3-0 galip gelerek 2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri grup maçlarına “bomba” gibi bir başlangıç yaptık. Şenol Güneş ve öğrencileri, bu maçlardaki güzel oyunu Letonya maçında da sergilemek ve üçte üç yapmak istiyor.

A Milli Futbol Takımımız, Letonya’ya karşı oynadığı son beş maçta galibiyet yüzü göremiyor. 2004 Avrupa Şampiyonası öncesinde iki kez karşılaştığımız Letonya ile ilk maçı 1-0 kaybettik, ikinci maçta ise 2-2 berabere kalmıştık. Ondan sonra oynanan maçların ikisi 1-1, diğer maç ise 3-3 berabere tamamlanmıştı. Ay yıldızlı milliler, bu galibiyet görememe serisine de son vererek 2022 Dünya Kupası’ndaki yerini almak için mücadele edecek.

Bir cevap yazın

Yükleniyor...