Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Fernando Muslera’nın Futbol Hayatı

187
Fernando Muslera’nın Futbol Hayatı

Fernando Muslera’nın hem kalecilik yetenekleri hem de kişiliği ile sadece Galatasaray taraftarının değil tüm futbol severlerin en çok sevdiği yabancı futbolcular arasında yer alıyor.

Fernando Muslera geçtiğimiz günlerde geçirdiği sakatlıkla futbol sahalarından uzun bir süre uzak kalacağı açıklandı. Fernando Muslera’yı özel kılan nokta ise Türk futbol tarihinde taraflı tarafsız herkesin sevdiği ve saydı duyduğu bir isim olmasıdır. Galatasaray’ın son yıllarda kazandığı pek çok başarısının altında imzası olan Muslera’nın şimdiye kadar olan kariyerini sizler için derledik

Fernando Muslera’nın Futbolculuk Kariyeri

16 Haziran 1986 tarihinde Arjantin’de dünyaya gelen Fernando Muslera kalecilik kariyerine 2004 yılında ülkesinin takımı olan Montevideo takımında başlıyor. 2 yıl boyunca takımının kalesini koruyan Muslera daha sonra 1 sene ülkesinin en büyük takımlarından biri olan Nacional takımında kiralık forma giyiyor. Burada gösterdiği müthiş performansla Avrupa’nın dikkatini çeken Muslera 2007 yılında transfer olduğu Lazio takımında 4 sezonda 97 maça çıkıyor. Burada gösterdiği performans ile Galatasaray takımının dikkatini çeken Muslera 2011 yılında Galatasaray’a transfer oluyor.

Fernando Muslera’nın F Galatasaray Kariyeri

2011 yılında 6,75 milyon dolar bonservis bedeli ile Galatasaray’a transfer olan Fernando Muslera Galatasaray forması altında son sakatlandığı Çaykur Rizespor maçına kadar 291 maça çıkıyor. Galatasaray forması altında ilk maçına Olimpiakos maçı ile çıkan Fernando Muslera Galatasaray forması altında toplam 6 şampiyonluk sevinci yaşıyor. Galatasaray’ın birçok şampiyonluğunda yaptığı kurtarışlarla ön plan olan Muslera 5 kez Türkiye Süper Kupası ve 4 kez de Türkiye Kupası şampiyonluğu sevinci yaşadı. Fernando Muslera 2009 yılından itibaren Uruguay Milli takımı kalesini 119 kez koruma başarısı gösterdi. Hem ülkesinde hem de Türkiye’de oldukça sevilen Fernando Muslera aynı zamanda örnek kişiliği ve aile yaşamı ile de en çok saygı duyulan futbolcular arasında yer alıyor. Fernando Muslera kariyerinde 16 defa penaltı vuruşunu kurtarırken bu kurtarışların 8 tanesini Galatasaray forması ile yaptı. Fernando Muslera kariyerinde 3 defa dünyada yılın en iyi 10 kalecisi arasında yer alma başarısı gösterdi.

Önerilen Yazı: En Değerli Türk Futbolcu: Arda Turan Hikayesi

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...