Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Ali Koç basın toplantısı yaptı… Emre Belözoğlu dönemi bitti… Yeni teknik direktör kim olacak?

31
Ali Koç basın toplantısı yaptı… Emre Belözoğlu dönemi bitti… Yeni teknik direktör kim olacak?

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, FB TV kulüp televizyonunda basın toplantısı düzenledi. Gazeteciler ile bir araya gelen Ali Koç, merak edilenleri ve gazetecilerin sorularını yanıtladı. Geçen sezon Erol Bulut ile yolların ayrılması ile takımın başına geçen Emre Belözoğlu hakkındaki karar da açıkladı. Başkan Ali Koç, yöneltilen teknik direktör sorularına da yanıt verdi. Marcelo Bielsa ismi ile henüz bir temas yapılmadığını ancak onun kalibresinde hocalara baktıklarını ifade etti. İşte FB Başkanı Ali Koç’un açıklamaları… Emre Belözoğlu takımda kalacak mı? Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü kim olacak? Fenerbahçe yeni sezonda hangi bölgelere transfer yapacak? İşte tüm detaylar haberimizde…

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, kulüp televizyonunda basın ile buluştu. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Ali Koç; Emre Belözoğlu kararı, teknik direktör ve transferler hakkında merak edilen sorulara cevap verdi.

“Emre Belözoğlu ile devam etmeyeceğiz”

“Bir kere Emre Belözoğlu’na ben müteşekkirim. Yaptığı tüm hizmetler için teşekkür etmek istiyorum. Ben Emre’yi yöneticiyken tanıdım. Kaptan olarak geri döndükten ve başkan olduktan sonra daha yakından tanıma fırsatı buldum. Saf duygularla, elinden gelenin en iyisini yaparak çalıştı. Hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan, yeri geldiğinde kendi cebinden koyarak elini taşın altına soktu.”

“Hepinizin huzurunda şahsım ve yönetim kurulum adına Emre’ye verdiği tüm hizmetler için çok çok teşekkür ediyorum. Umarım hepimiz için doğru bir karar vermiş oluruz. Sonuç ne olursa olsun, bugün olmasa da yarın Emre Belözoğlu Fenerbahçe’ye çok büyük hizmetler verecektir.”

Teknik direktör kim olacak?

“Teknik direktör konusunda hangi yoldan gideceğimizi bugün anladınız. Yeni hocanın kampta olması lazım. Planlamayı ne kadar erken yaparsa, o kadar bizim avantajımıza. İsteğim teknik direktörün yarın açıklanması ancak benim tahminim, Haziran’ın 3. haftasına kadar, tespit ettiğimiz isimler ve görüşme yaptığımız isimlerle durumlar Haziran’ın 3. haftasına kadar gider.”

“Bu kez nasıl bir futbol oynanmasını istediğimizi, hocanın CV’sinde neler olması gerektiğini, nasıl disiplin olması gerektiğini, gençleri nasıl kullanması gerektiğiyle ilgili bir liste çıkardık. Şu an kısa bir liste değil bu.”

ali koç

Bir cevap yazın

Yükleniyor...