Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Ali Koç çağrı yaptı! Taraftar havalimanına koştu! İşte o açıklamalar…

43
Ali Koç çağrı yaptı! Taraftar havalimanına koştu! İşte o açıklamalar…

Dün akşam oynanan Trabzonspor – Fenerbahçe derbisinde hakem Ali Şansalan’ın kararları Sarı lacivertli camiayı epey kızdırdı. Başkan Ali Koç, maç sonu yaptığı açıklamalarında taraftarı takıma destek olmak için Sabiha Gökçen Havalimanı’na davet etti. Binlerce Fenerbahçe taraftarı gece geç saatlerde takımı karşıladı ve destek oldu. İşte Ali Koç’un dikkat çeken açıklamaları ve havalimanında yaşanan o anlar…

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, dün akşam oynanan Trabzonspor – Fenerbahçe derbisinden ardından hakem kararlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu:

“Taraftarıma sesleniyorum, sakin olun. Yumruğu masaya vurun, asın, kesin, düdük astırın diyorsunuz. Bu takım uzatmalarla birlikte 80 dakika 10 kişi oynadı, terinin son damlasına kadar savaştı. Hakemin belki de tek doğru kararı penaltıydı.”

“Buraya art niyetle operasyon çekmeye birini yollasaydınız, buna benzer bir hakem performansı olurdu. Bu maç 11’e 11 oynansaydı, buradan galibiyetle ayrılmamamız söz konusu değildi. Türk futbolunda yaşanan hakem rezaleti artık norm olarak kabul ediliyor. Bu böyle gitmeyecek, bunun mücadelesini vereceğiz. Bu sistemin ne kadar garabet olduğunu artık sadece ben değil, başkaları da söylüyor. Kim’e verilen karttan sonra oyunun bütün seyri, gidişatı değişti. Beni en çok rahatsız eden, hakemin Fenerbahçeli oyunculara olan yaklaşımı, mimikleri… Mimiklerinden tuttuğu takımı belli eder mi? Bu noktaya geldi iş.”

“Bu takıma sahip çıkın”

Ali Koç, Fenerbahçe taraftarlarını futbol takımına destek olması için taraftarı Sabiha Gökçen Havalimanı’na çağırdı:

“Ali Şansalan değil ‘Ali Maçalan’. Artık harekete geçme zamanı, artık ayaklanma zamanı, camiama sesleniyorum. Sabiha Gökçen’e gitmek için hazırlık yapıldığını duyuyorum. Yapın. Bu takıma sahip çıkın. Bütün hakemleri bir gecede değiştiremeyiz ama bu hakemleri istediğimiz performansa getirene kadar kaotik ortamı, güven müessesini minimize edebiliriz. İki senedir doğrandık. Öyle ya da böyle bu sistem değişecek. Bu adamlar ne yapmaya çalışıyor? Bu kadar zor mu? Teknoloji geldikten sonra hakem performansı geriye giden tek ülke herhalde biziz. Teknoloji gelmiş, bunu bile kullanamıyoruz.”

“Fenerbahçe camiasına sesleniyorum. Sakin olun, bunların kökü temizlenecek. Düdüğü astır falan… Bunlar düdüğü 2 gün asar, üçüncü gün verirler. Sistemin kökünden değişmesi lazım. Bu adam, bu maça atanmamalıydı. Başından da böyle söyleniyordu, biz ağzımızı açmadık. Bizim tarzımız bu değil. Maçtan önce konuş, hakemi baskı altına al… Bu hakemlerin insanların emeklerini çalmaya ne hakları var? Son 2 senedir resmen katlettiler bizi. Geçen sene 15 puanımız çalındı. Bu böyle gitmez! Ya çarpışarak değişecek ya da aklı selim herkes omuz omuza vererek değişecek.”

Mesut Özil: “İnşallah bu takım sezonu şampiyon olacak”

Fenerbahçe Kaptanı Mesut Özil, “Herkese tüm takım adına teşekkür ediyorum. Bugün çok üzgünüz ama şuna inanıyorum sizler de inanın. Perşembe günü elimizden geleni yapıp kazanacağız. Siz arkamızda oldukça inşallah bu takım sezon sonu şampiyon olacak.” diye konuştu.

Altay Bayındır: “İnşallah sezon sonu güzel bitecek”

Fenerbahçe Kalecisi Altay Bayındır: “Herkese çok teşekkür ederiz. Sizler sayenizde şu an duygularımız çok kabarık. Sizin ne kadar (şampiyonluğa) aç olduğunuzu ve istediğinizi farkındayız. Bizler de bundan sonrası için bugünü bir kenara bırakıp sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bu akşam için özür dileriz, inşallah sezon sonu güzel bitecek” ifadelerini kullandı.

Ali Koç çağrı yaptı! Taraftar havalimanına koştu! İşte o açıklamalar...

Bir cevap yazın

Yükleniyor...