Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Fatih Terim’den transfer açıklaması: Ghezzal, Onyekuru, Morutan…

44
Fatih Terim’den transfer açıklaması: Ghezzal, Onyekuru, Morutan…

Son dakika futbol haberleri… Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim yeni sezon öncesi basın mensupları ile bir sohbet toplantısında bir araya geldi. Toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan tecrübeli teknik adam, bir süredir yerel basında konu olan Galatasaray’ın transfer listesine de değildi. Galatasaray’ın ilgilendiği Rachid Ghezzal ve Olimpiu Morutan’ın yanı sıra eski öğrencisi Onyekuru’nun Olympiakos’a transfer olmasını da değerlendirdi. İşte Fatih Terim’in merak edilen açıklamaları.

“GHEZZAL’I KİM İSTEMEZ?”

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, basında çıkan “Terim, Ghezzal’ı istemedi” iddialarına yanıt verdi: “İstenmedi diye söylentiler çıktı. Kim istemez? Kulüp tarafından bunun ekonomik bir baremi var. Yoksa görüştüler, konuştular ben istemedim diye bir şey yok. Yapmayın.

“KİMSE İSTEMEZKEN BİZ ALDIK”

Tecrübeli teknik adam Henry Onyekuru’nun Olympikas’a transfer olmasını değerlendirdi: “Ben Henry’yi severim. Kimse istemezken biz aldık. Satın alma opsiyonunun tamamı 9 milyon oluyordu. Yüzde 50’si 4,350 idi. Öbür tarafa 5’e gitti. Biz de onu çok istedik ama bazen olmuyor. Transferin doğal akışı içerisinde kabul etmemiz gerekir. Olmadı.”

FALCAO VE FEGHOULI GİDECEK Mİ?

Falcao ve Feghouli’nin bir süredir takımdan ayrılacak dedikodularını da Fatih Terim dile getirdi: “Bizim oyuncularımız. Onların yaptığı hizmetlere çok saygı duyuyoruz. Yönetimimizin onlarla konuşması oldu. Bakalım, 8’ine kadar neler göreceğiz. O konunun çok üstünde durmak istemiyorum. Galatasaray’a hizmet etmiş her oyuncu bizim için, kıymetli ve değerlidir”

FELIPE MELO GALATASARAY GERİ Mİ DÖNÜYOR?

Felipe Melo özel bir oyuncu ve karakterdi. Sahanın içindeki eylemleri, futbolunu bir kenara bırakacak olursak; ailesi, dini inancı ve futboldan başka hiçbir tercihi olmayan bir adamdı. Burada çok mutlu oldu. Bazen konuşuyoruz, ‘Hazırım’ diyor (Gülerek). Hep hazır. 38 yaşında. Bazen bazılarının yaşı yok. Melo da onlardan biri esasında. Hiçbir şey belli olmaz. ‘Hoca hazırım’ diyor. O dönemki tartışmaları da doğru yönettiğimiz düşünüyorum. Kadro dışı bırakıp sonra tekrar alarak, tuzaklara gelmeyerek. Müthiş hizmet etti. Çok iyi bir futbolcu ve iyi bir Galatasaraylı. Bizde oynayan oyuncuların bizi dışarıda elçi gibi temsil etmesi önemli…

Bir cevap yazın

Yükleniyor...