Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Fenerbahçe kulübünden açıklama! Aziz Yıldırım…

36
Fenerbahçe kulübünden açıklama! Aziz Yıldırım…

Fenerbahçe Spor Kulübü, resmi internet sitesinden Aziz Yıldırım hakkında açıklama yaptı. Son günlerde futbol dünyasının gündemine oturan 1959 yılı öncesinde şampiyonlukların da sayılması yönündeki iddialar, Fenerbahçe ve Galatasaray’ı karşı karşıya getirdi. Sarı kırmızılı kulübün başkanı Mustafa Cengiz’in, 1959 yılı öncesindeki şampiyonluklar için yaptığı açıklamada “Aziz Yıldırım’ın Beşiktaş’ın iki şampiyonluğu nereden çıktı, tahkimi ayarlamışlar diye beyanatı var.” şeklinde açıklamasına yönelik eski Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım da bir açıklama yaptı. Yıldırım, “Sözlerinin ‘Fetö’ gibi kesilerek kullanıldığını” iddia etti ve Galatasaray’ın Fenerbahçe’ye karşı kendisini kullanarak savaş açmasına tepki gösterdi. Fenerbahçe Spor Kulübü de Aziz Yıldırım’ın bu yorumlarının ardından resmi internet sitesinde Aziz Yıldırım’a bir teşekkür mesajı iletti. İşte tüm detaylar.

Futbol dünyasının gündemine 1959 yılı öncesi şampiyonluklar oturdu. Fenerbahçe, 1959 öncesi şampiyonlukların da sayılmasını ve yıldızlara dahil edilmesi için hukuki mücadele başlattı. Galatasaray kulübü ise karşı yönde bir karar alınması için itirazda bulundu.

Sarı kırmızılı kulübün başkanı Mustafa Cengiz, konu ile ilgili yaptığı açıklamalarda “Aziz Yıldırım’ın Beşiktaş’ın iki şampiyonluğu nereden çıktı, tahkimi ayarlamışlar diye beyanatı var.” ifadelerini kullanmıştı. Eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım: “3 yıldır susuyorum, artık konuşacağım. Ben Fenerbahçe’li değilim. Fenerbahçe’nin kendisiyim. Benim adımı kullanarak Fenerbahçe’ye savaş açamazlar. Benim sözlerimi “Fetö” gibi keserek kullanıyorlar.” ifadelerini kullandı.

Aziz Yıldırım bu açıklamasına yönelik Fenerbahçe Spor Kulübü resmi internet sitesinde şu teşekkür mesajını paylaştı:

“Bugün bir televizyon kanalına bağlanarak Fenerbahçe’mizin 1959 öncesi şampiyonluklar konusunda başlattığı haklı mücadelesinde yanımızda olan, Fenerbahçe’ye desteğini ortaya koyan Sayın Başkan Aziz Yıldırım’a teşekkür ediyoruz.

Bununla birlikte; Sayın Başkan Aziz Yıldırım, bu önemli açıklamalarında 1998-2018 yılları arasında kulübümüzde başkanlık yaptığı dönemde Kulübümüzün Türkiye Futbol Federasyonu’na, Kurullarına ve hiçbir kuruma bu konu ile ilgili bir başvurusu olmadığını bir kez daha vurgulamış ve yalanlarla kamuoyunu meşgul edenlerin karşısında gerçekleri ortaya koymuştur.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bu süreçte ilgililere ve tüm kamuoyuna çağrımız; ülkemizin, Türk futbolunun tarihinin, kulüplerin emeklerinin, efsanelerimizin izlerinin, birileri istiyor diye gerçek dışı sebeplerle yok sayılmasının önüne geçilmesi adına gereken iradenin ortaya konmasıdır.”

Bir cevap yazın

Yükleniyor...