Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Kartalda Emirhan İlkhan açıklaması!

40
Kartalda Emirhan İlkhan açıklaması!

Beşiktaş Kulübü, İtalyan ekibi Torino’ya transferi gündemde olan genç oyuncu Emirhan İlkhan’ın kadroda kalması için çalışıldığını duyurdu.

Siyah beyazlı kulüpten yapılan açıklamada; genç oyuncu için tekliflerin geldiği belirtilirken, oyuncunun ayrılmasını istemedikleri ve takımda tutulması için görüşmelerin sürdüğü belirtildi.

Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, Emirhan için transfer teklifi geldiği belirtilerek, “Yönetim kurulumuzun, futbolcunun takımda kalması yönünde isteği ve tutumu vardır. Futbolcumuzla, kulübümüzde kalması yönünde ısrarlı görüşmelerimiz devam etmektedir.” denildi.

Transfer görüşmelerinin bu çerçevede yürütüleceği vurgulanırken, “Kulübümüz için en doğrusunu yapmak için çalışırken, kötü niyetli ve şahsi hesapları olan kişilerin sosyal medyada yaratmaya çalıştığı sözde fırtınaya aklıselim Beşiktaşlıların itibar etmediğini biliyoruz. Bu tarz tavır ve tutumlar, bizi Beşiktaş’a en doğru şekilde hizmet etme kararlılığından alıkoyamaz.” ifadeleri kullanıldı.

İtalyan ekibinin, Emirhan İlkhan’ın sözleşmesindeki 4,5 milyon avroluk serbest kalma bedelini ödeyerek transferi gerçekleştirmeyi planladığı basına yansımıştı.

SERBEST KALMA MADDESİ VAR

18 yaşındaki futbolcunun sözleşmesinde 4.5 milyon euroluk serbest kalır maddesi bulunuyor. Torino, bu rakamı ödediği takdirde ve oyuncunun da transfere onay vermesi durumunda transferi resmileştirecek.

Torino eğer bu maddeyi kullanarak genç futbolcuyu kadrosuna katarsa, Emirhan’ın bir sonraki satışından Beşiktaş’a yüzde 20 pay ödemek durumunda.

Bir yanıt yazın

Yükleniyor...