Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Kim Min Jae’nin sözleşmesindeki o detay! Sezon sonu…

21
Kim Min Jae’nin sözleşmesindeki o detay! Sezon sonu…

Fenerbahçe’nin sezon başında kadrosuna kattığı Güney Koreli stoper Kim Min Jae, oynadığı tüm maçlarda üst düzey performans göstererek taraftarın sevgisini kazandı. Ancak, bu sevgi yalnızca taraftarla sınırlı kalmadı. Aynı zamanda Avrupa’nın pek çok kulübü de Kim Min Jae’yi gelecek sezon kadrosuna katmak için transfer hazırlıklarına girişti. Pek çok Avrupalı scout ekibi, Kim Min Jae’yi izlemek için Sarı lacivertlilerin maçlarını izledi. Peki, Kim Min Jae, Ocak ayı transfer döneminde takımdan ayrılacak mı? Serbest kalma bedeli olan 9 milyon Euro’yu ödeyen kulüp futbolcuyu transfer edecek mi? İşte Kim Min Jae’nin sözleşmesindeki o detay ortaya çıktı! Detaylar haberimizde…

Sarı lacivertlilerin bu sezon yaz transfer döneminde 24 yaşındaki Güney Koreli stoper hakkında şok iddialar ortaya atıldı. İddialara göre Kim Min Jae, sözleşmesinde yer alan 9 milyon Euro’luk serbest kalma bedeli ile Ocak ayındaki transfer döneminde başka bir kulübe transfer olabilir. Peki, bu iddialar doğru mu? Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, geçtiğimiz günlerde “Kim Min Jae’yi kimse 8-9 milyon Euro’ya satın alamaz” demişti. Güney Koreli stoperin sözleşmesinde o detay ne? İşte detaylar…

Kim Min Jae’nin sözleşmesindeki o detay!

Kim Min Jae, sezon başında Çin’in Beijing Guoan takımından Fenerbahçe’ye transfer olmuştu. Sezon başından beri çıktığı tüm maçlarda üst düzey bir performans sergileyen genç stoper, taraftarın gözdesi olmayı başardı. Ayrıca Avrupa’daki pek çok kulübün de ilgisini çekmeyi başardı.

Güney Koreli stoper en büyük hedeflerinden bir tanesi ise Avrupa’daki kulüplerde forma giymekti. Bu yüzden Min Jae, sözleşmesine 8-9 milyon Euro’luk serbest kalma bedeli maddesi koydurdu. Bu madde de eğer Avrupa’dan bir kulüp bu ücreti öderse Ocak ayında Min Jae’nin takımdan ayrılma ihtimalini ortaya çıkartıyordu.

Ancak, sözleşmede ekstra bir detay daha ortaya çıktı. Kim Min Jae bu sezon bitmeden Fenerbahçe’den ayrılamayacak. Başkan Ali Koç’un Kim Min Jae’ye “Fenerbahçe’yi şampiyon yap, ben hayalin için elimden geleni yapacağım” dediği ve futbolcunun transfer konularını aklına takmaması gerektiğini vurguladığı ortaya çıktı. Bu detaya göre Kim Min Jae’nin takımdan ayrılma ihtimali de ortadan kalkmış oldu.

kim min jae

Bir cevap yazın

Yükleniyor...