Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Kulüplerde pozitif vakalar artıyor

27
Kulüplerde pozitif vakalar artıyor

Futbol kulüplerinde korona virüs testi pozitif çıkan futbolcular ve teknik personellerin sayısı artmaya başladı. Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray’da Covid-19 testi pozitif olan vakalara rastlanıldı. Öte yandan milli arada futbolculara milli takımdan korona virüs enfekte oldu. İşte tüm gelişmeler…

Enner Valencia’nın korona virüs testi pozitif çıktı

Sarı lacivertli kulüp, Ekvatorlu kanat oyuncusu Enner Valencia’nın korona virüs testinde pozitif bulgulara rastlandığını açıkladı. Fenerbahçe tarafından yapılan açıklamada “Ekvator milli takımında olan oyuncumuz Enner Valencia’nın yeni tip korona virüs testi pozitif çıkmıştır.” ifadesi kullanıldı.

Beşiktaş’ta 5 futbolcu korona virüse yakalandı

Beşiktaş kulübünde korona virüs felaketi yaşanıyor. Daha önce birkaç futbolcusuna korona virüs yakalandığını açıklayan son yapılan testlerde 5 futbolcunun yeni tip korona virüs testinin pozitif çıktığı açıklandı. Siyah beyazlı kulüpte toplam pozitif vakanın ise 8’e yükseldiği ifade edildi.

Siyah beyazlı kulüpten yapılan açıklama ise şu şekilde: “Yapılan testler sonucunda biri takımdan ayrı çalışan kadro dışı futbolcumuz olmak üzere üç futbolcumuzda daha pozitif vaka çıkmıştır. Aynı zamanda milli ara sebebi ile ülkelerinin milli takım kadrosunda bulunan iki futbolcumuzun da yeni tip korona virüs testlerinde pozitif bulguya rastlanıldığı kulübümüze bildirilmiştir. Covid 19 testleri pozitif çıkan oyuncularımızın; takibi, izolasyon ve tedavi sürecine başlanmıştır. Futbol takımımızda Covid 19 testi pozitif sonuç veren futbolcu sayısı ise 8’e yükselmiştir.”

Sarı kırmızılı kulüpte bir futbolcu pozitif

Galatasaray kulübünde de korona virüs testi pozitif çıkan futbolculara rastlanıldı. Sarı kırmızılı kulüp tarafından yapılan açıklamada milli maçlar nedeniyle milli takımının kampında yer alan bir futbolcunun yeni tip korona virüs (Covid-19) PCR testinin pozitif çıktığı ifade edildi. Milli takım sağlık heyeti ve Galatasaray sağlık ekibinin futbolcunun tedavisi için gerekli sağlık protokollerinin uygulandığına başlandığı da açıklamanın için yer aldı.

Anadolu kulüplerinde de vakalar artıyor

Öte yandan diğer Anadolu kulüplerinde de Covid-19 vakaları artıyor. Eskişehirspor’da 1 futbolcu ve 1 personel korona virüse yakalandı. Beypiliç Boluspor kulübünden yapılan açıklamada 4 kişinin yeni tip korona virüs testinde pozitif bulgulara rastlandığı açıklandı. Son şampiyon Başakşehir’de de bir futbolcu virüsten kaçamadı.

Bir cevap yazın

Yükleniyor...