Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Şok İddia! Ozan Tufan Fenerbahçe’ye geri dönebilir!

246
Şok İddia! Ozan Tufan Fenerbahçe’ye geri dönebilir!

Premier Lig ekiplerinden Watford’a transfer olan milli futbolcu Ozan Tufan daha yeni takımıyla maça çıkmadan Fenerbahçe’ye geri dönebilir iddiası ortaya atıldı. Ozan Tufan için İngiltere Çalışma Bakanlığı’na yapılan çalışma izni başvurusu kabul edilmedi. Eğer milli futbolcu çalışma izni alamazsa transfer iptal olacak ve Ozan Tufan, Fenerbahçe kulübüne geri dönecek. İşte Ozan Tufan için atılan iddiaları hakkında tüm detaylar haberimizde…

Fenerbahçe’nin eski futbolcusu Ozan Tufan, bu transfer döneminde Premier Lig’in Watford kulübüne satın alma opsiyonu olmak üzere kiralık gönderilmişti.

Ozan Tufan, Fenerbahçe’ye geri dönebilir!

Kısa bir süre önce şok bir iddia ortaya atıldı. Eğer ortaya atılan iddia doğruysa 26 yaşındaki futbolcunun transferi iptal olacak ve Fenerbahçe’ye geri dönecek.

Ortaya atılan iddiaya göre Ozan Tufan için İngiltere Çalışma Bakanlığı’na yapılan çalışma izni başvurusu kabul edilmedi. Milli futbolcunun İngiltere’de çalışma izni olmazsa Watford kulübünde forma giyemeyecek. Bu da transferin gerçekleşmemesine yol açacak. Transfer olmadığı için de Ozan Tufan, Fenerbahçe kulübüne geri dönecek.

Forma numarası verilmedi

Milli futbolcumuz Ozan Tufan’ın transfer olduğu Watford kulübü, Premier Lig’e 25 kişilik bir oyuncu kadrosu listesi verdi. Söz konusu bu listede Ozan Tufan’ın ismi yer almaması da iddiaları doğrular nitelikte oldu. Watford kulübünün resmi internet sitesinde 26. futbolcu olarak fotoğrafı yer alsa da henüz forma numarası verilmemiş olması da Ozan Tufan hakkında çıkan iddiaları kuvvetlendirdi.

Satın alma opsiyonuyla kiralandı

26 yaşındaki merkez orta sahası mevkiinde forma giyen Ozan Tufan, 6 yıllık Fenerbahçe serüveninin ardından Watford’a 1 milyon Euro kiralama bedeli ile bir yıllığına kiralık transfer oldu. Eğer Watford kulübü, 2021-2022 sezonunda küme düşmez ise yani Premier Lig’de kalırsa satın alma opsiyonu devreye girecek ve Watford, 7 milyon Euro bonservis bedelini Fenerbahçe’ye ödeyerek Ozan Tufan’ı bonservisi ile transfer edecek.

Ozan Tufan hakkında Fenerbahçe’ye geri dönme iddiaları olsa da henüz Watford kulübünden resmi bir açıklama geldi. Premier Lig ekibinin, çalışma iznini çıkarmak için özel çalışmalar yürüttüğü de tahmin edilenler arasında yer alıyor. Gelecek günlerde iddialar hakkında tüm detaylar belli olacak.

ozan tufan

Bir cevap yazın

Yükleniyor...