Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Son dakika: Ali Koç’tan Mesut Özil ve Vitor Pereira açıklaması!

77
Son dakika: Ali Koç’tan Mesut Özil ve Vitor Pereira açıklaması!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, FB TV’de katıldığı programda gündeme dair açıklamalar yaptı. Fenerbahçe’nin son haftalarda yaşadığı puan kayıpları sonrasında gündemde çıkan Vitor Pereira gidecek, yerine yeni bir teknik adam gelecek iddialarına yanıt verdi. Öte yandan Mesut Özil ve Vitor Pereira arasındaki gerginliği de değerlendirdi. İşte Ali Koç’tan Mesut Özil ve Vitor Pereira açıklaması haberimizde…

Başkan Ali Koç, Fenerbahçe gündemine dair açıklamalarda bulundu. FB TV’de konuşan Ali Koç, takımın son haftalardaki kötü gidişatı hakkında düşüncelerini dile getirdi. Ayrıca, Mesut Özil ve Vitor Pereira arasındaki gerginliğe de değindi.

“Anlamsız paniğe girildi”

“Biz nasıl ki 4 hafta evvel bambaşka bir noktada olup 4 hafta sonra bu noktaya geldiysek bundan sonraki 4 hafta da olumlu açıdan bambaşka bir noktaya gidebiliriz. Daha 78 puan var. Hatırlarsanız iki sezon evvel 22. haftada şampiyonluğun en büyük adayıydık. 7 haftada 21 puanın 18’ini kaybettik. O zamanki hakem hatalarının hepsini hatırlıyorsunuz, bizi seven sevmeyen, net karşı olanların bile kabul ettiği ‘Fenerbahçe 7 haftada doğrandı’. O da hayatın olağan akışına aykırıydı fakat ona benzerlik, çağrışım yapıyorum ‘bu sefer doğrandık’ demiyorum, yanlış yere çekmeyelim. Evet, hatalar oldu, saha içi hataları ama bir anlamsız paniğe girildi diyebilirim.”

“Hocamızla bu gidişatı düzeltmek için çalışacağız”

“Vitor Pereira buraya bir hikâyeyi bitirmeye geldi. Fenerbahçe’de yarım kalan hikayesin bitirmeye geldi. Biz de kendisinin Türkiye’ye aşina olması, bizden sonraki performansı, kariyeri, bizden önce ve sonra, altyapı tecrübeleri, gençlere önem vermesi, kimyanın uyuşması vs. vs. buraya getirdik ve doğru yaptığımızı düşünüyorum ve halen de doğru yaptığımızı düşünüyorum. Vitor hocanın ‘yollayamıyor, yollar, tazminat mazminat’ lafları ediliyor… Bakın şunu net bir şekilde söyleyeyim, benim fıtratımda yok, hocaya da söyledim, ‘ben hoca ararsam ilk senin haberin olur. Ben, arkadan iş çevirecek adam değilim, arkadaşlarım da değil. Yani biz, bir taraftan hocamızla bu gidişatı düzeltmek için çalışacağız, destek vereceğiz, eksikleri gidermek için öneriler vereceğiz…”

“Mesut’un da artık işine odaklanması lazım”

“Mesut’un neler yapabileceğini sadece hocamız değil hepimiz biliyoruz. İyi bir Mesut’un yarattığı harikaları Dünya’da sayılı futbolcunun yaratacağını bizlerde biliyoruz. Mesut’un kabiliyetlerini, becerilerini burada tartışmaya gerek yok. Oyun sistemiyle Mesut’un yapabildikleri belki zaman zaman örtüşmüyor olabilir. Hocamızın da Mesut’a karşı ne bir ön yargısı var, hatta Mesut’u nasıl en iyi değerlendirebileceğini de bizlere anlatıyordu. Mesut dolayısıyla aşık olduğu ülkesine, çocukluğundan beri taptığı takımına geldi. Ve Dünya’ya kendisinin ne olduğunu ispatlamak istiyor.”

“Mesut’u burada herkes çok seviyor. Çimcisinden aşçısına, en genç futbolcusundan en yaşlı futbolcusuna kadar. Mesut’un da artık işine odaklanması lazım. Ticari işleri bir yana koyup, Fenerbahçe’ye nasıl en iyi katkıları veririm, nasıl Fenerbahçe için en fazlasını yapabilirim. Bunlara daha fazla odaklanması gerekir.”

Son dakika: Ali Koç'tan Mesut Özil ve Vitor Pereira açıklaması!

Bir cevap yazın

Yükleniyor...