Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

SON DAKİKA: Kulüpler Birliği’nden TFF’ye ihtar açıklaması!

45
SON DAKİKA: Kulüpler Birliği’nden TFF’ye ihtar açıklaması!

Son dakika futbol haberi… Son dakika futbol haberleri… Son dakika spor haberleri… Kulüpler Birliği Vakfı toplantısının ardından bir açıklama metni paylaşıldı. Açıklama metninde Türkiye Futbol Federasyonu’na yönelik bir ihtar açıklaması yer alıyordu. Kulüpler Birliği Vakfı, dört maddelik istek listesi hazırladı. Bu istek listesinin yerine getirilmemesi durumunda “maçlara çıkmama” da olmak üzere tüm seçeneklerin değerlendirme kapsamında olacağının altı çizildi. İşte Kulüpler Birliği’nden TFF’ye ihtar açıklaması hakkında tüm detaylar haberimizde…

Kulüpler Birliği Vakfı bir araya geldi ve toplantı yaptı. Toplantının ardından Kulüpler Birliği’ne kayıtlı tüm kulüpler resmi sosyal medya hesaplarından ortak açıklama metnini paylaştı.

Paylaşılan ortak açıklama metninde Merkez Hakem Kurulu, Disiplin Kurulu ve Tahmin Kurallarının atama ve işleyişleri, yabancı oyuncu sayısındaki kulüplerimizin taleplerinin göz ardı edilmesi, Kulüp Lisans Talimatı kriterlerininin ülkemiz gerçekleri dışına kalması Türkiye Futbol Federasyonu ile yayıncı kuruluş arasındaki ciddiyetten uzak ilişkilerden ötürü sözleşmenin sürekli tadil edilerek kulüplerimizin her sene finansal zarar görmesi konularında talep yer aldı.

Kulüpler Birliği ortak açıklaması

“Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığına;

Aşağıda yer alan başlıklarda Türkiye Futbol Federasyonu tarafından alınan kararların ve yapılmakta olan uygulamaların yeniden gözden geçirilerek, bu hususlarda alınmış kararlardan aşağıda imzası bulunan kulüplerimizin talebi doğrultusunda geri dönülmesi ve yine kulüplerimizin istekleri doğrultusunda yeniden karar alınması talebimizi bilgilerinize sunarız.

-Türkiye Futbol Federasyonu ile yayıncı kuruluş arasındaki ciddiyetten uzak ilişkilerden ötürü sözleşmenin sürekli tadil edilerek kulüplerimizin her sene finansal zarar görmesi,

-Merkez Hakem Kurulu, Disiplin Kurulu ve Tahkim Kurullarının atama ve işleyişleri,

-Yabancı oyuncu sayısındaki kulüplerimizin taleplerinin göz ardı edilmesi,

-Kulüp Lisans Talimatı kriterlerininin ülkemiz gerçekleri dışına kalması, Türk futbolunun sürdürülebilir olmasını artık imkansız kılmıştır.

Tüm bu gelişmelerden ötürü aşağıda imzası bulunan Süper Lig Kulüpleri olarak Türkiye Futbol Federasyonu’nun Kulüpler Birliği’nin uygunluğu olmadan alacağı kararları kabul etmeyeceğimizi bildiririz.

Yayın ihale sürecinin dünyada başarılı örneklerinde olduğu gibi tarafımızca yapılması ve yönetilmesi gerekliliğini öngörmekteyiz. Bu nedenle yayın ihalesinin tüm süreçlerinde Kulüpler Birliği’nin onayının aranmasını talep ediyoruz.

Ayrıca gerek Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi gerekse Kamu Denetçileri Kurumu’nun tavsiye kararı doğrultusunda; Türk futbol yargı sisteminin bağımsız ve Genel Kurul tarafından seçilerek oluşturulması, Merkez Hakem Kurulu’nda liyakatin esas olması, sistemle alınan kararların şeffaf olması; yabancı oyuncu sayısı konusunda alınan karadan ivedilikle geri dönülmesi, Kulüp lisans Talimatı kriterlerinin pandemi koşullarının oluşturduğu etki ve kulüplerimiz gerçekleri doğrultusunda yeniden oluşturulması, daha önce Kulüpler Birliği olarak başkanlğınıza ilettiğimiz ve cevap alamadığımız ya da olumsuz cevap aldığımız tüm resmi başvurularımızın yeniden değerlendirilmesi taleplerimizi bilgilerinize arz ederiz.

Bu taleplerimizin kabul görmemesi halinde, Türk futbolunun sürdürülebilirlikten uzak olacağı gerçeği göz önüne alınarak aşağıda imzası olan kulüpler olarak mücabakaları çıkmama dahil tüm seçenekleri değerlendireceğimizi bilgilerinizi arz ederiz.”

tff kulüpler birliği

Bir cevap yazın

Yükleniyor...