Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

TFF’den seyircili maç açıklaması! 1 Nisan’a kadar…

40
TFF’den seyircili maç açıklaması! 1 Nisan’a kadar…

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), maçların seyircili oynanıp oynanmaması konusunda Sağlık Bakanlığı ile görüşmelere devam ediyor. TFF Başkanı Nihat Özdemir, maçların 1 Nisan tarihine kadar seyircili oynanmasının mümkün olmadığını ve bu tarihe kadar seyircisiz oynanmaya devam edeceğini açıkladı. 1 Nisan 2021 tarihi itibari ile Sağlık Bakanlığı ve TFF arasında yapılacak görüşmelerin ardından maçların seyircili oynanıp oynanmaması hakkında son karar açıklanacak. TFF’den seyircili maç açıklaması hakkında tüm detaylar haberimizde…

TFF Başkanı Nihat Özdemir’den seyircili maç açıklaması

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Spor Toto Süper Lig ve tüm alt liglerdeki karşılaşmaların 1 Nisan tarihine kadar seyircisiz oynanmaya devam edeceğini duyurdu. TFF Başkanı Özdemir, BeIN Sports’a verdiği demeçlerde 1 Nisan tarihine kadar statlara seyirci alınmasının imkânı olmadığını ifade etti. 1 Nisan’da TFF yetkilileri ve Sağlık Bakanlığı bir görüşme yapacak. Bu görüşmenin ardından statlara seyircilerin alınıp alınmaması kararı yeniden konuşulacak.

Şampiyonlar Ligi Finali Seyircisiz Mi Olacak?

2021 Şampiyonlar Ligi finali, İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanacak. TFF Başkanı Nihat Özdemir, bu yıl Türkiye’de düzenlenecek olan Şampiyonlar Ligi finalinin seyircili oynanması için yoğun çaba harcadıklarını söyledi.

TFF Başkanı Nihat Özdemir, “Atatürk Olimpiyat Stadı’mız, iyi değil… Çok iyi durumda. İstanbul şartlarına göre en uygun zemini getirttik. Hollanda milli maçı Türk Telekom Stadı’nda oynansın istedik ama stadın hâlini gördük. Milli takım hocamız oynasak mı oynamasak mı diye karar vermeye çalışıyor. O maç da Olimpiyat Stadı’nda oynanabilir. Drenajların ve bakımların düzenli bir şekilde yapılması gerekir. Şampiyonlar Ligi finalinde stada taraftar alınmasın durumu hakkında net bir karar vermek için 1 Nisan tarihini beklememiz gerekiyor.”

“En İyi VAR Sistemi Bizde”

TFF Başkanı, en iyi VAR sisteminin Türkiye’de olduğunu ifade etti. Maç başladıktan sonra futbolcular, teknik direktörler hakeme yardımcı olmazsa dünyanın en iyi hakemi de gelse maçı iyi bir şekilde yönetemeyeceğini belirtti.

MHK Başkanının gereken durumlarda hakemleri kontrol edip yanlış bir hata yapıldığında ceza verdiğini de söyledi. Bir haksızlık varsa cezasının verildiğini ve bu konuda herkesin rahat olmasını gerektiğini dile getirdi.

Bir cevap yazın

Yükleniyor...