Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Ali Koç’tan flaş açıklamalar! Aziz Yıldırım…

45
Ali Koç’tan flaş açıklamalar! Aziz Yıldırım…

Fenerbahçe Spor Kulübü, bugün sabah saatlerinde başlayan bir kongre düzenledi. Kulüp başkanlığı seçimi öncesinde kongre üyeleri kürsüye davet edildi ve konuşmalar yapıldı. Kongrenin en çok beklenen ismi ise elbette ki Başkan Ali Koç oldu. Dün Eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın dile getirdiği açıklamalara cevap vermesi beklenen Ali Koç, kendisinden bekleneni yaptı. İşte Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un eski başkan Aziz Yıldırım hakkında söyledikleri ve daha fazlası haberimizde… 

“Yepyeni bir sayfa açıyoruz”

“Ancak futbolda istediklerimiz, seçtiğimiz hocalar, onlarla sağlamak istediğimiz sinerji, uyum istediğimiz gibi olmadı. Beklenti çok yüksekti. İlk sene yaşadığımız hayal kırıklığı arayı çok açtı. Sizlerin ve bizlerin çileler çekmesine sebebiyet verdi. Gerek Fenerbahçe başkanları olsun, gerek diğer kulüplerde kötü bir süreç. Arka arkaya şampiyon olamadık. Bunu en kısa sürede telafi edeceğiz. Bugüne kadar söz vermedim ama şimdi veriyorum. Yepyeni bir sayfa açıyoruz. Sizi mahçup etmeyeceğiz.”

“Samandıra bambaşka olacak. Öyle bir ruhu oraya aşılayacağız ki bu sahaya yansıyacak. İlk sene çok çok kötüydü. 2. sene 22. haftaya kadar ligin favorisiyiz. Kalan haftalarda 21 puanın 18’ini kaybettik. Nasıl kaybettiğimizi çok çok iyi biliyorsunuz. Bu sene 2 puanla şampiyonluğu kaybettik. Burada Sivas maçını kazansaydık, üçüncü senemizde şampiyon olsaydık ne dünkü gibi konuşmalar olurdu, ne de önümüze bakarken karamsarlıkla karşı karşıya kalırdık.”

“Kırgın değilim, kızgınım”

Fenerbahçe’de de bir PYK var. Bu nedir derseniz Paralel Yönetim Kurulu.. Federasyona gittiklerinde çok sevdikleri TFF başkanıyla görüştüklerinde Fenerbahçe’nin 28 şampiyonluğuyla ilgili bir şey söylüyorlar mı? Arka arkaya sistematik bir şekilde sahada hakkımız yendiğinde herhangi bir tepkide bulunuyorlar mı? Aman 28 şampiyonluğu onaylamayın, biz gelince onaylarsınız mı diyorsunuz? Nasıl bir anlayıştır. 

İkilem yaşıyorum dedim. Bu hafta seçimimiz olduğu için şehir dışından üyeler geldi. Bir taraf diyor ki “Gereken cevabı vermezseniz hakkımızı helal etmeyiz.” Bir taraf da “Kendinizi o seviyeye indirmeyin oyuna gelmeyin. Aklını yitirmiş insanlar için Fenerbahçe’yi küçük düşürmeyin.” Hala ikilemdeyim. 

Kırgın değilim, kızgınım. Aziz Yıldırım hala beni kızdırmanın nelere mal olacağı görememiş durumda. Sayın Aziz Yıldırım’ın yanındakiler onu bence kandırıyorlar, yanlış yönlendiriyorlar. Buraya gelme nezaketini hatta cesaretini göstermesini çok isterdim.

“Benim İçin Sadece Aziz Yıldırım’sınız”

Otopark meselesi. Fenerium’a tahsis ettik. İstiyorsanız da tribünde size yer ayıralım dedik. Bu 1907 tribünü olur, protokol tribünü olur. Abdullah Bey yürüyemiyormuş. Onun yürüyemeyeceğini ifade ederek, nezaketsizlik diyerek gelmediler. Abdullah Bey’in gelmesi şart mı? Abdullah Bey ile her türlü sıra gecesine, lokantaya gidebiliyorsunuz. Sizin bir arada ne işiniz var. Birbirinize bu kadar haraketten sonra.

Hep saygı gösterdim. Bilhassa rakip olup kazandıktan sonra da. Niye saygı gösterdim. 2015’ten sonra çok ciddi görüş ayrılıklarına rağmen başkanlık yaptığı için. Bir forma alanı sırtımda taşırım. Ama artık bu yaklaşım geride kalmıştır. Benim için sadece Aziz Yıldırım’sınız. Çünkü siz, kendinizi Fenerbahçe’nin sahibi görüyorsunuz. Hepimizin üstünde görüyorsunuz. Siz olmasanız, Fenerbahçe neredeyse olmayacak gibi görüyorsunuz. Zarar veriyorsunuz. 3 sene önce buradaki seçim sonuçlarını hazmetmeniz lazım.

Beni küçültmek için yaptıklarınız önce sizi ve Fenerbahçe’yi küçültüyor. Artık haddinizi aştınız.

Kızgınım, çünkü biz rakiplerle mücadele ederken ne yazık ki sizlerle de mücadele ediyoruz. Gerçekleri söylemediğinizi 3 sene önce söylediniz. Dün kendini bilmez açıklamalar, tutarsız, küstah, intikam hisleriyle bezenmiş, tehditkar, rakiplerimizin sosyal medyada şölen yapacak ifadeler, eksik yanlış bilgiler, parmak sallamalar… Unutmuştuk bunları, tekrar hatırladık!… Sayın Aziz Yıldırım!…

Bir cevap yazın

Yükleniyor...