Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Arap Takımı Beşiktaş’ı Dava Ediyor

71
Arap Takımı Beşiktaş’ı Dava Ediyor

5 aydır maaşını alamadığı için sözleşmesini fesheden ve Beşiktaş ile anlaşma imzalayan Josef De Souza’nın eski takımı Ah Ahli oyuncu ve Beşiktaş aleyhine FİFA’da dava açmaya hazırlanıyor.

Josef De Souza 5 aydır maaşını almadığı gerekçesi ile Arabistan temsilcisi Al Ahli ile olan sözleşmesini tek taraflı olarak feshetmişti. Dün itibari ile ise Arabistan temsilcisi Al Ahli hem oyuncu hem de Beşiktaş aleyhine FİFA’da dava açacaklarını duyurdu. Arabistan temsilcisi Al Ahli takımı dün yaptığı açıklamada oyuncu Josef De Souza’nın kendileri ile 1 yıllık daha sözleşmesinin olduğu ve oyuncuya ödemelerinin tamamının yapılmasına rağmen sözleşmenin haksız bir şekilde feshedildiği iddiasında bulunduğu görülüyor. Ayrıca Al Ahli takımı Beşiktaş takımının oyuncuyu illegal bir şekilde takımlarına kattığını belirtiyor.

Josef De Souza Sosyal Medyadan İddialara Cevap Verdi

Eski takımı Al Ahli’nin iddiaları sonrasında ise Josef De Souza sosyal medya hesabından konu ile ilgili bir paylaşımda bulundu. Brezilyalı oyuncu paylaşımında, ‘’Neden imzaladığımız anlaşmayı göstermiyorsunuz? Neden sözleşmeyi feshetmeden önce kaç kere ödeme için yolladığımız e-mailleri paylaşmıyorsunuz? Maalesef kulübü bir amatör yönetiyor. Kulüp çok büyük ancak yönetim küçük’’ İfadelerini kullandığı görüldü.  Oyuncunun yaptığı bu paylaşıma kısa sürede binlerce yorum ve on binlerce beğeni geldiği görüldü.

Beşiktaş Yönetimi Endişe Duymuyor

Yaşanan gelişmelerden ötürü ile Beşiktaş yönetiminin hiçbir endişe duymadığı ve oyuncunun tamamen haklı sebeplerle sözleşmesini feshettiği ifade ediliyor. Beşiktaş yönetimi Josef De Souza ile anlaşma imzalamadan önce oyuncunun sözleşmesini feshetmesi ile ilgili tüm belge ve evrakları incelediği ve daha sonra anlaşma imzaladığı ifade ediliyor. Arabistan takımının böyle bir hamle yapmasının altında oyuncuya herhangi bir tazminat ödemek istememesinin olduğu ifade ediliyor. Ayrıca oyuncuya yapılan ödemelerin oyuncunun sözleşmesini feshettikten sonra yapıldığı ifade ediliyor. Josef De Souza’nın eski takımından sözleşmesinin haklı feshettiği için klan 1 yıllık maaşını da FİFA arayıcılığı ile alacağı ön görülüyor. Beşiktaş Josef De Sozua ile 1+1 yıllık bir anlaşma imzalamıştı. Antrenman eksiği olan oyuncunun bu hafta ilk 11’de yer alması beklenmiyor.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...