Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Fenerbahçe Okaka Transferini Noktalıyor

96
Fenerbahçe Okaka Transferini Noktalıyor

Yaptığı transferlerle bu sezonun açık ara transfer şampiyonu olan Fenerbahçe Vedat Muriqi transferi sonrasında forvet bölgesi için Okaka transferini hafta için noktalamak istiyor.

Fenerbahçe son olarak Antalyaspor’dan Nazım Sangare’yi transfer ederek kadro kalitesini oldukça yukarıya çekmiş ve oldukça alternatifli bir kadro oluşturmuşa benziyor. Fakat kadroda en sıkıntılı ve alternatifi az olan bölge olarak hücum hattı göze çarpıyor. Vedat Muriqi’n Lazio takımına transfer olması ile forvet hattına mutlak suretle çok etkili bir oyuncu almak isteyen Fenerbahçe birçok isimle irtibatta bulunuyor. Son dönemde ise Stefano Okaka isminin ön plana çıktığı ve pazartesi günü oyuncunun transferinde oldukça önemli gelişmelerin olabileceği ifade ediliyor.

Unidese İle Görüşmelere Olumlu İlerliyor

İtalya basınında transferle ilgili olarak çıkan haberlere göre Fenerbahçe Nijerya asıllı İtalyan oyuncu ile her konuda tam anlamıyla anlaşma sağlarken transfer ile ilgili son pürüzlerin Fener bahçe ile Udinese takımları arasında pazartesi yapılacak son görüşmeden masaya yatırılması planlanıyor. Geçtiğimiz hafta Fener bahçeli ve Uniseli yöneticiler Okaka transferi için 2 defa görüştüler. Bu görüşmelerde ilerleme sağlanmasına rağmen anlaşma sağlanamamıştı. Pazartesi günü her 2 tarafında tekrar bir araya geleceği ve bu transferle ilgili olarak son bir görüşme yapılacağı ifade ediliyor. Eğer bu görüşmede takımlar anlaşma sağlarsa Okaka hafta için İstanbul’a gelerek Fenerbahçe ile sözleşme imzalayacak. Anlaşma sağlanamaması durumunda ise Fenerbahçe bu transfer defterini kapatmayı planlıyor.

Okaka Fenerbahçe’nin Aradığı İsim Olabilir

Nijerya asıllı İtalyan oyuncu futbol stili ve gösterdiği performans ile Fenerbahçe’nin istediği isim olabileceği yorumları yapılıyor. Stefano Okaka bugüne kadar formasını giydiği Roma, Bari, Fulham, Parma, Brescia, Modena, Spezia, Watford, Samdoria,  Unidese ve Anderlect takımlarında toplam 376 maça çıkmış ve bu maçlarda 76 gol atıp 27 asist yapmış. Özellikle Stefano Okaka son dönemde performansının attığı ve başarı çıtasını yukarı çıkarttığı görülüyor. 31 yaşında ki oyuncu 2019 yılında 5 milyon avro bedelle Unidese takımına tekrar transfer olmuştu. Fenerbahçe yönetimi 3 milyon avro bir bedel ile bu transferi noktalamak istiyor.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...