Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Belhanda Galatasaray’da Kalabilir

93
Belhanda Galatasaray’da Kalabilir

Galatasaray takımında istenilen performansı gösteremediği ve yüksek maaşı nedeniyle takımdan gönderilmek istenen Belhanda’nın takımda kalma ihtimali doğduğu iddia ediliyor.

Galatasaray’da Wesley Sneijder yerine 10 numara olarak 8 milyon Avro bonservis bedeli ile Dinamo Kiev takımından transfer edilen Belhanda beklentilerin uzağında kalmıştı. Özellikle yıllık 3,5 milyon avro kazanan oyuncunun yüksek maaşı nedeniyle yoğun şekilde eleştiriliyordu. Geçtiğimiz sezon inişli çıkışlı bir performans sergileyen Belhanda’nın çok önemli maçlarda yetersiz performans göstermesinden sonra bu sena Galatasaray yönetimi tarafından satılmak istenen oyuncuların başında geliyordu. Galatasaray takımı Belhanda’yı satarak hem 5 ile 8 milyon avro arası bir bonservis alma hem de oyuncunun yüksek maaşından kurtulmayı planlıyordu.

Belhanda Yeni Kontrat Talep Etti

Galatasaray yönetimi oyuncusu için yeterli teklifi bulamaması ve Arap takımlarından gelen tekliflerinde oyuncu tarafından reddedilmesi ile beklemeye geçmişti. Ligin ilk haftasında oynana Gaziantep maçında son derece iyi ve istekli bir futbol oynayan Belhanda birçok istatistik alanında ise takımın en iyisi olarak göze çarpmıştı. Oyuncunun iyi futbolu ile birçok taraftar Belhanda’nın takımda kalabileceğini belirtmişti. Fakat Galatasaray yönetimi 3,5 milyon maaşın çok yüksek olduğunu belirterek oyuncu ile hala yolları ayırmak istediğini belirtmişti.  Fakat Belhanda cephesinden gelen sözleşmemi uzatın maaşımı yıllık 2 milyon avroya indirin talebi sonrasında oyuncunun Galatasaray takımında kalma ihtimalinin oldukça arttığı ifade ediliyor.

Galatasaray Yönetimi 1,7 Milyon Avro Önerdi

Galatasaray yönetimi oyuncunun menajerinden gelen 2 milyon avro teklife karşılık olarak 1,7 milyon avro ve 2 yıllık sözleşme önerisinde bulundu. Eğer taraflar arasında anlaşma sağlanırsa yeni sezonda performansı ile yepyeni bir Belhanda izleteceğini ifade eden yıldız oyuncunun 3 sene daha Galatasaray forması giyebileceği ifade ediliyor. Bu durumda ise Galatasaray orta saha için yapacağı transferi şimdilik rafa kaldırabilir. Galatasaray oyuncu ile 1,7 milyon avro maaş bedeli ile anlaşırsa yıllık 16 milyon TL’ye yakın bir bedel tasarruf etmiş olacak. Oyuncusunun hem antrenman hem de son maçta ki performansında memnu n olan Fatih Terim’de Belhanda’nın kalmasına onay verdiği belirtiliyor.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...