Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Ozan Tufan İngiltere Yolcusu

116
Ozan Tufan İngiltere Yolcusu

Geçtiğimiz sezon gösterdiği performans ile kariyerini tekrar yukarı çeken Ozan Tufan’ın yapılan transferlerin ardından İngiltere’ye transfer olmak istediği iddia ediliyor.

Bir sezon önce Sergen Yalçın ile birlikte Alanyaspor’da tekrar yıldızının parlatan ve Fenerbahçe’ye geri dönen Ozan Tufan takımı için kötü geçen sezonda performansı ile dikkat çeken isimler arasında yer almıştı. Hatta geçtiğimiz sezon devre arasında İngiliz takımlarından transfer teklifi almasına rağmen Fenerbahçe’de kalmayı tercih eden Ozan Tufan için bu sene işlerin değiştiği görülüyor. Özellikle orta saha bölgesine çok fazla transfer yapılması ile birlikte formasını kaybetme tehlikesi yaşayan Ozan Tufan’ın bu sebeple futbol hayatına İngiltere’de devam etmek istediği ifade ediliyor.

Formasını İlk Hafta Kaptırdı

Mert Hakan Yandaş ve Sosa gibi isimlerin ilk 11’de başlamamasına rağmen ligin ilk haftasında ilk 11’de ki yerini Tolga Ciğerci’ye kaptıran Ozan Tufan’ın bu sebeple kendini daha da geliştirmek için Ada takımlarından biri ne transfer olmak istiyor. Bu yönde ki talebini menajeri ile paylaşan Ozan Tufan’ın İngiltere’de bazı takımlarla menajeri arayıcılığı ile temasa geçtiği ifade ediliyor. Ozan Tufan’ın İngiltere’ye transfer olma talebini yönetime de ilettiği ve yönetimden haber beklediği ifade ediliyor. Fenerbahçe yönetimi teknik direktör Erol Bulut ile görüştükten sonra k arar vereceği ifade ediliyor. Kulislerde ise iyi bir teklif gelmesi durumunda bu transfere onay verileceği iddia ediliyor. Orta saha bölgesinin kalabalık olması ile bu transferin önünün açıldığı vurgulanıyor.

Leicester City ve Crystal Palaca Takımları Talip

Milli oyuncu Ozan Tufan’a geçtiğimiz sezon devre arasında İngiliz ekipleri Leicester City ve Crystal Palace takımları talip olmuştu. Ozan Tufan’ın menajerinin bu 2 takımla temasa geçtiği ve anlaşma olması durumunda Ozan Tufan2ın kısa süre içerisinde İngiltere’ye transfer olması bekleniyor. Ozan Tufan’ın kontratında 20 milyon avroya serbest kalır maddesi bulunuyor. Fakat İngiliz takımlarının bonservis teklifinin 5 ile 8 milyon avro arasında olmamış bekleniyor. Fenerbahçe ise 10 milyon avro bir bedelle bu transfere onay vermeye hazırlanıyor. Şuan için Çağlar faktörü ile Ozan Tufan’ın ilk tercihinin Leicester City olacağı konuşuluyor.

Bir cevap yazın

Yükleniyor...