Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Beşiktaş’ın Paok Sınavı

117
Beşiktaş’ın Paok Sınavı

Geçtiğimiz sezonun ikinci yarısında gösterdiği iyi performans ile Şampiyonlar Ligi Ön Eleme maçı oynama hakkı kazanan Beşiktaş Paok ile kader sınavına çıkıyor.

Corona virüs pandemisi sebebiyle tek maç üzerinden ve seyircisiz bir şekilde oynana eleme maçlarında temsilcimiz Beşiktaş Şampiyonlar Ligi gruplarına kalma adına ilk ve en önemli sınavına çıkıyor. Şampiyonlar Ligi 2. Ön Elemesi maçında Yunan temsilcisi Paok ile Yunanistan’da ve seyircisiz olarak karşılaşacak Beşiktaş turu geçmesi durumunda yoluna Şampiyonlar Ligi 3.  Ön Eleme maçında devam edecek. Aksi taktirde ise temsilcimiz UEFA Avrupa Ligi 3. Ön Eleme Turu’nda mücadele edecek.

Beşiktaş Oldukça İnançlı

Uzun bir süredir Şampiyonlar Ligi’nden uzak kalan Beşiktaş takımının Paok maçı öncesinde oldukça inançlı olduğu görülüyor. Özellikle daha sezonun başı ve tek maç olması nedeniyle turu geçecek takımın ortada olduğu ifade ediliyor. Beşiktaş takımı en çok Sergen Yalçın faktörüne güveniyor. Beşiktaş’ın ikinci yarı başına geçtikten sonra takımın çehresini tamamen değiştiren ve göze hoş gelen bir futbol oynatan Sergen Yalçın’ın bu maçta da Beşiktaş’ı en iyi şekilde sahaya sürmesi ve motive etmesi bekleniyor. Beşiktaş’ın bu maçta sahaya son derece dengeli ve hücumu düşünen bir anlayışla çıkması bekleniyor.

Maç Şifresiz Yayınlanacak                                                             

Türkiye ile Yunanistan arasında yaşanan Doğu Akdeniz gerilimi sonucu önemi bir kez dana artan maçın ise Gençlik ve Spor Bakanlığı Dr. Mehmet Kasapoğlu’nun girişimleri ile şifresiz yayınlanacağı açıklandı. Beşiktaş takımında sakatlığı süren Adem Ljajic bu maçta oynamayacak. Burak Yılmaz’ın Lille transferi ile oldukça sıkıntılı olan forvet hattında ise kimin oynayacağı büyük bir merak uyandırıyor. Tek maç üzerinden oynandığı için kazanan takımın direkt bir şekilde tur atlayacağı bu önemli müsabaka Türkiye saati ile 21,00’da Selanik’te oynanacak. Beşiktaş takımı turu geçmesi durumunda 3. Ön Eleme müsabakasını da tek maç üzerinden yapacak. Şampiyonlar Ligi gruplarına katılacak takımların belirleneceği Şampiyonlar Ligi Play Off müsabakaları ise çift maç üzerinden oynanacak. Beşiktaş takımı bu turu geçmesi halinde rakibi AZ Alkmaar –Plzen eşleşmesinin galibi olacak.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...