Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Galatasaray’a Marcao Piyangosu

126
Galatasaray’a Marcao Piyangosu

UEFA ile yapılan anlaşma gereği oyuncu satışı yapmadan bonservisi ile oyuncu transfer edemeyen Galatasaray’a Marcao piyangosu vurabilir.

2 sezon önce 4 milyon avro bonservis bedeli ile Portekiz’den transfer edilen ve oynadığı 2 sezon boyunca büyük beğeni toplayan 24 yaşında ki Brezilyalı savunma oyuncusu Marcao ile ilgili oldukça dikkat çekici gelişmeler yaşanıyor. Oyun hâkimiyeti ve ayağını çok iyi kullanması ile dikkat çeken Marcao’nun İngiliz takımlarının dikkatini hayli çektiği ifade ediliyor. Kulislerde konuşulan iddialara göre başarılı oyuncunun menajeri ile irtibata geçen bazı İngiliz takımlarının oyuncunun transferi ile ilgili 15 ile 20 milyon avro arasında bir bedeli gözden çıkardıkları konuşuluyor.

İngiliz Takımları İçin Biçilmiş Kaftan

Brezilyalı savunma oyuncusu bilek hakimiyeti ve oyun kurma becerisi ile farkını ortaya koyuyor. İngiliz takımlarının 3’lü savunma sistemine tam uygun olarak görülen Marcao’nun bu sebeple taliplerinin her geçen gün arttığı ifade ediliyor. Galatasaray’dan yıllık 800 bin avro alan oyuncunun İngiltere’ye transfer olması durumunda ise maaşının 2,4 milyon avroya gibi bir bedele kadar çıkabileceği ifade ediliyor. Galatasaray eğer bu transferden 15 ile 20 milyon arası bir bonservis bedeli alabilirse bu para ile eksik bölgelere 4 etkili isim transfer etmeyi planlıyor. Galatasaray bu paranın bir miktarı ile genç ve potansiyeli yüksek oyuncuları transfer ederek değerlendirmeyi planlıyor.

Galatasaray Scout Ekipleri Arayışa Girdi                                 

Brezilyalı savunma oyuncusu Marcao’nun satılması durumunda ise Fatih Terim’in scout ekibinden genç ve sol ayaklı bir defans oyuncunu talep ettiği bilgisi alındı. Galatasaray 3 milyon avroya kadar bonservis ödeyebileceği bu oyuncu ile de tekrardan yatırım yapmayı amaçlıyor. Türk takımlarının son dönemde yaşadığı maddi sorunlar ile birlikte oyuncu satışı yaparak gelir kazanma yoluna gittiği görülüyor. Galatasaray’ın olası Marcao satışı ile birlikte 2 sene önce 4 milyon avroya aldığı oyuncudan en az 12 milyon avro kar yapması bekleniyor. Fatih Terim oyuncusunun gitmesini istemese de yapılacak iyi bir teklif sonucu kulübün menfaatlerini göz önüne alarak oyuncunun transferine izin vermesi bekleniyor.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...