Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

‘’Bırakmam Seni’’ Kampanyasından 80 Milyon Toplandı

187
‘’Bırakmam Seni’’ Kampanyasından 80 Milyon Toplandı

Beşiktaş yönetimi tarafından geçtiğimiz aylarda başlatılan ‘’Bırakmam Seni’’ kampanyası dahilinde dün gece yapılan canlı yayında 80 milyon TL toplandı.

Beşiktaş takımının içinde bulunduğu zor durumda kurtulması ve takıma sıcak para girişinin sağlanması amacıyla geçtiğimiz aylarda ‘’Bırakmam Seni’’ sloganı ile bir bağış kampanyası düzenlemişti. Fakat kampanya pandemi sürecine denk gelmesinin de etkisi ile ilk bölümde istenilen desteğin gelmediği görülmüştü. Fakat dün akşam saat 10’da başlayan ve 4 saat süren canlı yayında toplam nakit ve SMS desteğinin 80 milyonu geçmesi Beşiktaş taraftarlarının takımlarına bu zor günde göstermiş oldukları desteği gözler önüne sermiş oldu.

Hedef 250 Milyon TL

Beşiktaş yönetimi nakit akışını sağlamak ve şampiyonlar ligi öncesinde takıma gerekli eklemeleri yapabilmek adına bu kampanyadan ilk etapta 250 milyon TL gelir bekliyor. Dün akşam gerçekleştirilen ve Kanal D ekranlarından n aklen yayınlan destek gecesinde toplanan 80 milyon TL destek Beşiktaş yönetiminin yüzünü güldürdü. Beşiktaş yönetimi 250 milyonluk hedefin 10 gün içerisinde aşılmasını bekliyor. Kampanya dahilinde dün akşam 76 milyon nakit toplanırken 150 bini aşkın SMS’in atıldığı görüldü.

Rahmi Koç’tan 10 Milyon TL

Dün akşam ki bağış gecesinde en yüksek katkı ise uzun yıllar boyunca Beşiktaş takımına sponsorluklarla büyük destek sağlayan Rahmi Koç’tan geldi. 10 Milyon TL bağışlayan Rahmi Koç’u 5 milyon TL ile Beşiktaş başkanı Ahmet Nur Çebi ve yine 5 milyon TL bağışlayan Beşiktaş yönetimi izledi. Ahmet Nur Çebi’nin kardeşi Arzu Çebi’de 1 milyon 903 bin TL bağışta bulunduğu görüldü. Ayrıca kampanyaya desteğin oldukça yüksek olmasının altına Beşiktaş yönetiminin içerisinde 2 ev ve 4 arabanında olduğu tam 1903 hediye dağıtacak olmasının da etkili olduğu ifade ediliyor. Beşiktaş yönetimi, kampanyaya internet sitesi ya da SMS ile katılacak olanlara çekilişle dağıtacağı tüm hediyelerin sponsorlardan karşılandığını açıkladı.

Acun Ilıcalı 55 Milyon TL Toplamıştı

Beşiktaş’tan önce Fenerbahçe’de yardım kampanyası düzenlemişti. Bu kampanya dahilinde Acun Ilıcalı tarafından gerçekleştirilen ‘’Fener Ol’’ kampanyası canlı bağış gecesinde ise 55 milyon TL toplanmıştı. Önümüzde süreçte Galatasaray’ın da Beşiktaş ve Fenerbahçe gibi benzer bir kampanya düzenleyeceği ise spor kulislerinde konuşuluyor.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...