Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

‘’Alo Ben Emre Abin’’ Efsanesi

236
‘’Alo Ben Emre Abin’’ Efsanesi

Fenerbahçe TFF harcama limiti sorununa karşın transferin en hızlı ve hareketli takımı olurken bu durumun baş mimarı olarak takımın yeni sportif direktörü olan Emre Belözoğlu gösteriliyor.

Fenerbahçe takımı Ali Koç başkanlığında son 2 sene çok büyük hayal kırıklıkları yaşamıştı. Yapılan onca transfere rağmen alınan son derece başarısız sonuçlardan sonra 2020-21 sezonu Fenerbahçe için artık var olma sezonu olarak görülüyor. Yaptığı hatalardan ders alan Ali Koç daha geçen sezon tamamlanmadan Fenerbahçe’nin efsane ismi Emre Belözoğlu’nu takımın yeni sportif direktörü olarak göreve getirmişti. Ali Koç’un bu hamlesi daha sezon başlamadan meyvelerini verdiği görülüyor. Geçen sene transferleri çok geç yaptığı için eleştirilen Fenerbahçe şimdiden 5 ismi transfer ederek taraftarlarını oldukça heyecanlandırmışa benziyor.

Emre Belözoğlu Bir Telefonla İşi Çözüyor

5 yeni transferin hızlı bir şekilde açıklanması ve pek çok isimle anlaşılmasının altında yatan en önemli neden ise Fenerbahçe’nin yeni sportif direktörü olan Emre Belözoğlu olarak gösteriliyor. Emre futbol camiasında sayılan ve sevilen bir isim olmasının avantajını çok iyi kullanan Emre Belözoğlu bir telefonla başka takımlara transfer olmak üzere olan transfer döneminin birçok gözde ismini Fenerbahçe’ye kazandırmış oldu. Hatta Emre Belözoğlu’nu n bu bitiriciliği sosyal medyada da gündem oldu. ‘’Alo ben Emre abin’’ başlığı altında yapılan paylaşımlarda Emre’nin nu başarısı taktir edilirken birçok ünlü isimle birlikte bu başlığın mizahi bir amaçla kullanıldığı görüldü.

Mert Hakan Yandaş’ı Galatasaray’ın Elinden Aldı

Emre Belözoğlu daha sezon ortasında Galatasaray ile prensip anlaşmasına varan Mert Hakan Yandaş transferinde araya girerek oyuncuyu Fenerbahçe’ye gelmeye ikna etmesi taraftarlar arasında büyük bir memnuniyetle karşılandığı görüldü. Ayrıca Fenerbahçe’nin eski oyuncuları olan Gökhan Gönül ve Caner Erkin’in tekrar sarı lacivertli takıma kazandırılmasında oyuncularla yaptığı telefon konuşmalarının son derece belirleyici olduğu ifade ediliyor.

Emre Belözoğlu’nun sportif direktörlük görevine son derece hızlı bir başlangıç yapmasının ardından Fenerbahçe taraftarlarının şampiyonluğa olan inançlarının oldukça arttığı görülüyor. Önümüzdeki günlerde ‘’Alo ben Emre abin’’ başlıklarını yeni transferlerle birlikte yazı ve görsel basında yoğun bir şekilde yer alamaya devam edeceği tahmin ediliyor.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...