Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Dünyanın En İyi Futbolcularını Keşfedenler

565
Dünyanın En İyi Futbolcularını Keşfedenler

Dünyaca ünlü yıldızlar nasıl keşfedildi? Dünyanın en iyi futbolcularını keşfedeler kimlerdir? Bu sorunun yanıtını şimdi okuyabilirsiniz.

Dünyanın en iyi futbolcularını keşfedenler futbol dünyasına değer kazandırmaya devam ediyor. Keşfedilme hikayeleri oldukça şaşırtan futbolcuların bilinmeyen yönlerini anlatıyoruz.

Jönsson

Jan Jönsson, İsveç kökenli teknik direktördür. Zlata’nın efsanevi yükselişi Malmö altyapısında başlıyor. Zlatan, Malmö takımında fazla şans bulamadığı için balıkçılık yaptı. Jönsson, onu tekrar futbola devam etmesi için ikna etti ve Zlatan’ın ortaya çıkmasında başrol oynadı.

Carles Rexach

Messi, büyüme hormonu eksikliği teşhisi konulduğu zaman henüz 11 yaşındaydı. O dönem Newell’s Old Boys’un alt yapısında oynamaya devam ediyor. River Plate, Messi’nin tedavisine yardım etmek istese de masrafı öğrenince vazgeçmişti. O dönem Barcelona’nın sportif direktörü Carles Rexach, Messi’nin yeteneğinden haberdardı ve bir müddet sonra oyuncu ile babasını kulübe çağırdı.

Jair Ventura Filho

Ronaldo, Rio de Janeiro’daki bir mahallede, 14 yaşındayken eski oyuncu Jairzinho tarafından keşfedildi. Bu keşif sonrasında ise Cruzeiro alt yapısına kazandırıldı. 1994 yılına kadar bu kulüpte oynamaya devam eden Ronaldo daha sonra PSV Eindhoven’a transfer oldu.

Gerard Houllier

Christinao Ronaldo 15 yaşına geldiğinde kalp çarpıntısı teşhisi konuldu. Sporting Lizbon’da oynarken Ronaldo’nun hastanede yatması için onay verildi. Hastanede kaldığı dönemde kalbindeki soruna neden olan bölge düzeltildi. 16 yaşına geldiğinde Gérard Houllier tarafından keşfedilen futbolcu Liverpool tarafından çok genç olduğunu ve yeteneklerini geliştirmesi gerektiğine karar verilerek alınmadı.

José Ely de Miranda

Neymar’ı keşfeden Brezilya’nın efsane milli takımı oyuncularından Zito, 2009 yılında tarihinde ünlü futbolcunun profesyonel olmasını sağladı.

Dünyanın En İyi Futbolcularını Keşfedenlerden Biri Francis Cornejo

Maradona henüz 10 yaşındayken bir yetenek avcısı Francis Cornejo tarafından fark edildi. Kısa bir süre sonra Los Cebollitas takımına geçen ünlü oyuncu Buenos Aires’in Argentinos Juniors kulübünün altyapısına girerek kariyerinde büyük bir adım attı.

Rod Ruddick

16 yaşında profesyonel futbolculuk kariyerine adım atan Gareth Bale, Southampton takımında forma giyen en genç ikinci kişidir. 2013 yılında Real Madrid takımına rekor bir ücretle transfer olan Bale, Rod Ruddick tarafından keşfedilmişti.

Önerilen Yazı: Zorlu Hayatı Olan Dünya Yıldızları

Bir cevap yazın

Yükleniyor...