Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Zorlu Hayatı Olan Dünya Yıldızları

532
Zorlu Hayatı Olan Dünya Yıldızları

Zorlu hayat koşulları herkes gibi dünyaca ünlü futbolcuları da etkiledi. Zorlu hayat koşullarından dünya yıldızına dönen futbolcuları sizler için derledik. Zorlu hayatı olan dünya yıldızları bulundukları şartlardan sıyrılarak bugünlere gelebilmeyi başardı.

Zorlu hayatı olan dünya yıldızlarının hikayelerini şimdi yazımızda okuyabilirsiniz.

Modric

Modric Hırvatistan Bağımsızlık Savaşı içinde büyüdü. Futbolla olan savaş mücadelesini küçük yaşlarda başlatan Hırvat yıldız babasını beş yaşındayken kaybetti. Yıldız oyuncu mülteci kamplarında büyüdü. Futbolla da o dönem tanıştı. Mülteci kampında oynadığı futbolla kendisini geliştiren Modric bugünlere gelmeyi başardı.

Di Maria

Fakir bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Di Maria küçük yaşlardan itibaren bir çok işte çalıştı. Real Madrid, Manchester United gibi kulüplerde forma giyen ünlü futbolcu şu anda PSG’de top koşturuyor.

Samuel Eto’o

Eto’o’nun küçüklük fotoğrafı yer almıyor. Çünkü ailesi fotoğraf çektiremeyecek kadar fakirdi. Yıllar içerisinde Avrupa’nın dev kulüplerinde oynayan Eto’o ülkemizde Antalyaspor ve Konyaspor’da forma giydi.

Yaya Toure

Yaya Toure’nin doğduğu yer, Fildişi Sahili’nin en fakir bölgelerinden bir tanesiydi. Krampon alacak parası olmayan ünlü futbolcu kendi kendine antrenman yapmaya başladı ve gelişimine devam etti. Yıllar içinde yıldızlaşan ünlü oyuncu Barcelona ve Manchester City gibi büyük kulüplerde de oynamayı başardı.

Alexis Sanchez

Babası tarafından terkedilen Şilili yıldızı annesi temizlikçiydi. Sanchez, sokaklarda futbol oynarken keşfedildi ve daha sonra Barcelona’ta transfer oldu.

Ribery

Frank Ribery’de zor bir çocukluk dönemi geçidrdi. 2 yaşındayken ciddi bir trafik kazası geçiren ünlü futbolcu arabanın camından fırladı. Ribery, yüzündeki izleri hiçbir zaman saklamadı.

Maradona

Maradona, çocukken bir odayı yedi kişiyle paylaşıyordu. Buenos Aires sokaklarında top koşturarak geçiren ünlü futbolcu Henüz 8 yaşındayken keşfedildi.

Zorlu Hayatı Olan Dünya Yıldızlarından Biri Cristiano Ronaldo

Portekizli bahçıvanın oğlu ola Ronaldo tahta evin içinde vaktini geçiriyordu. Şu anda Ronaldo, dünyanın en iyi futbolcularından biri olmayı başardı.

İbrahimovic

Ibrahımovic’in de çocukluğu da kolay geçmedi. Alkolik babası, Zlatan 2 yaşındayken annesini boşamıştı. 15 yaşındayken futbolu bırakmayı düşünen ünlü futbolcu bir menajerin desteğiyle şimdi durumuna gelmeyi başardı.

Luis Suarez

Dünyanın en iyi forvetlerinden biri olan Suarez küçük çift ayakkabısıyla hem okula gidiyor hem de futbol oynuyordu.

Önerilen Yazı: En Yardımsever Futbolcular

1 Yorum
    Dünyanın En İyi Futbolcularını Keşfedenler - Futbol Kültürü

    […] Önerilen Yazı: Zorlu Hayatı Olan Dünya Yıldızları […]

    28 Haziran 2020 Cevapla

Bir cevap yazın

Yükleniyor...