Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Fenerbahçe Hayal Kırıklığı Yaşattı

79
Fenerbahçe Hayal Kırıklığı Yaşattı

Süper ligin 2. Haftasının kapanış maçında evinde ligin yeni takımı Hatayspor’u ağırlayan Fenerbahçe rakibinin 9 kişi kalmasına rağmen gol atamayarak sahadan 0-0’lık sonuçla ayrıldı.

Yaptığı transferlerle ligin şampiyonluk yolunda ki en iddialı takımları arasında gösterilen Fenerbahçe Süper Ligin kapanış haftasında lige bu sezon çıkan Hatayspor’u ağırladı. Rakibi karşısında mutlak favori olarak gösterilen Fenerbahçe’nin önümüzde ki hafta oynanacak olan Galatasaray derbisi öncesi hata yapması beklenmiyordu. Fakat maç boyunca pozisyona girmekte zorlanan Fenerbahçe rakibinin son 20 dakikayı 10 son 10 dakikayı 9 kişi oynamasına rağmen gol bulamayarak hem ligdeki ilk puanlarını kaybetti hem de futbol olarak gelecek için fazla umut vermediği görüldü.

İlk Yarı Pozisyonsuz Geçti

Maçtan önce Fenerbahçe’nin önde baskılı bir futbol oynayacağı ve bolca pozisyona gireceği tahmin ediliyordu. Fakat ilk yarının başlaması ile birlikte koskoca 45 dakikada her 2 takımda bırakın net bir pozisyonu kaleye gitmekte bile zorlandığı görüldü. Son yılların en sıkıcı ilk yarılarından biri yaşanırken her 2 takımında kalecilerine neredeyse hiç iş düşmediği görüldü. Hatayspor haddini bilerek disiplinli bir futbol oynamasına rağmen Fenerbahçe’nin ruhsuz ve güçsüz futbolu ekran başında ki tüm taraftarları hayal kırıklığına uğrattı.

İkinci Yarın Kırmızı Kartlara Rağmen Gol Sesi Çıkması

İkinci yarının başlangıcı ile birlikte Fenerbahçe Sosa ve Sinan Gümüş değişikliklerine gitti. Özellikle Sosa’nın oyuna gitmesi ile Fenerbahçe takımının çok daha hareketli hale geleceği ve baskısını artıracağı düşünülüyordu. Fakat beklentiler boşa çıktı ilk yarıya göre biraz daha hareketli olunsa da Fenerbahçe’nin net pozisyon bulmaktan oldukça zorlandığı görüldü. Dakikalar 73’ü gösterdiğinde ise konuk takımdan Rebeiro ikinci sarı kartla oyundan atıldı. 10 Kişi kaşan Hatayspor iyice defans yaslanırken oyun disiplinini koruduğu görüldü. Bu arada Fenerbahçe maçta ki ilk ve en tehlikeli atağını Gökhan Gönül’ün kafa vuruşunun direğe çarpması ile yakaladı. Dakikalar 83’ü gösterdiğinde ise Hatayspor’dan Stackey ikinci sarı karttan kırmızı kart görerek takımını sahada 9 kişi bıraktı. Buna rağmen Fenerbahçe uzatma dakikalarında Sina n Gümüş ile yakaladığı pozisyon dışında pozisyon bulamayarak maçı tamamladı. Maçta skordan daha çok Fenerbahçe’nin etkisiz ve kalitesiz futbolu konuşuldu.

Bir cevap yazın

Yükleniyor...