Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Trabzonspor’da Sörloth Alman Devinde

110
Trabzonspor’da Sörloth Alman Devinde

Geçtiğimiz sezon ki performansı ile tüm dikkatleri üzerinde toplayan Alexendar Sörloth uzun süren pazarlıkların ardından Almanya’nın RP Leipzig takımına transfer oldu.

Trabzonspor’da deyim yerindeyse Sörloth transferi konusunda son yılların en karlı ve heyecan verici anlaşmasını gerçekleştirdiğini resmi olarak açıkladı. Geçtiğimiz hafta milli maçlar nedeniyle ülkesinin milli takımına katılan Sörloth o tarihten sonra bir daha Trabzon’a dönmemiş ve başka bir takıma transfer olmak istediğini Trabzonspor yönetimine iletmişti. Trabzonspor ise bu transfer sürecini oldukça iyi bir şekilde yöneterek ve sıkı pazarlıklarla oldukça karlı bir anlaşmaya imza attı. Bu transferde 11 milyon net para alacak olan Trabzonspor’un gelirin ilerleyen yıllarda 15 milyon avroya kadar çıkabilecek.

Trabzonspor Yönetimi Sörloth’un Transferinde Son Derece Başarılı oldu

Geçtiğimiz sezon gösterdiği etkileyici performans ile biranda tüm dünyanın ilgisini çeken Alexendar Sörloth bu performansa benzer bir etkiyi milli takımda da gösterince büyük takımların dikkatini çekmişti. Oyuncunun talipleri arasında Almanya’nın bu yıl Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek olan Leipzig takımı ve İngiliz devi Tottenham bulunuyordu. Alman takımı ilk olarak Trabzonspor takımının 10 milyon avro bir bedel teklif etse de oyuncunun hala bonservisini elinde bulunduran Crystal Palace takımına elde edilen gelirin yarısını vereceğinden dolayı kabul etmemişti.  Trabzonspor, Crystal Palace ve RP Leipzig takımları arasında uzun süren görüşmeler sonucunda dün itibari ile anlaşma sağlandı ve Norveçli oyuncu Alman ekibine transfer olmuş oldu.

20 Milyon Avro Bonservis ve 2 Milyon Avro Bonus

Alman RP Leipzig takımı Norveçli yıldız Sörloth transferin yaptığı teklifi yükseltmesi sonucu Trabzonspor ile anlaşma sağladı. Yapılan anlaşma ile birlikte Alman ekibi 20 milyon avro bonservis bedeli ödeyecek ve bu bedel Trabzonspor ve Crystal Palace takımları arasında eşit bir şekilde paylaşılacak. Ayrıca futbolcunun maç oynama sayısına göre 2 milyon avro bonus bedeli deyine iki takım arasında pay edilecek. Ayrıca Trabzonspor oyuncunun başka bir takıma transferi durumunda 22 milyon avro maliyet sonrasında oluşan kardan yüzde 20 oranında pay alacak. Böylece Trabzonspor 2 yıllığına 700 bin avroya kiraladığı oyuncundan bir sene içerisinde 10 milyon 650 bin avro kar etmiş oluyor.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...