Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Galatasaray Avrupa’da Zafer Peşinde

97
Galatasaray Avrupa’da Zafer Peşinde

Galatasaray UEFA Avrupa Ligi gruplarına kalabilmek için bu akşam İskoçya temsilcisi Glasgow Rangers takımı ile son derece önemli bir maça çıkacak.

Galatasaray bu akşam sadece kendisi için değil aynı zamanda Türk futbolu içinde tarihi bir sınava çıkıyor. Türk takımlarının son yıllarda Avrupa kupalarında gösterdiği kötü performans ile 12. Sıraya kadar gerileyen ülke sıralamamamız bu sezon başında Ukrayna temsilcisi Dinamo Kiev takımının sürpriz bir şekilde Şampiyonlar Ligi guruplarına kalması ile 13’e kadar geriledi. Eğer tekrar 12. sıraya yükselemez isek 2022-23 sezonundan itibaren lig şampiyonumuz Şampiyonlar ligine katılabilmek için ön eleme oynamak zorunda kalacak. Ayrıca hemen arkamızda bulunan İskoçya’nın da ülkemizi geçme durumu bulunuyor. Eğer Rangers Galatasaray’ı eler ve gruplara kalırsa artık ülke takımlarımız UEFA Avrupa Ligi için bile direkt katılma şansını kaybetmiş olacak. Bu sebeple bu akşam oynanacak maç ülke futbolunun geleceği açısından son derece büyük bir önem arz ediyor.

Galatasaray Favori Olarak Gösteriliyor

Rangers deplasmanı

Bu akşam İskoçya’da oynanacak maç öncesinde ise temsilcimiz favori gösterilse de İskoçya temsilcisi bu sezona hem lig hem de Avrupa kupalarında oldukça etkili bir giriş yaptığı görüldü. Kendi liginde oynadığı 9 maçta 7 galibiyet ve 2 beraberlik alan İskoç temsilcisi kalesinde sadece 3 gol görerek defansif anlamda da oldukça etkili bir performans gösteriyor. Avrupa ligi elemelerinde de oynadığı 2 maçta 9 gol atan Glasgow Rangers kalesini ise gole kapatmış durumda görünüyor. Bu sebeple Rangers takımının form durumu göz önüne alındığında bu akşam oynanacak maçta şansların eşit olduğu fakat Galatasaray’ın tecrübeli ayakları ile biraz daha önce olduğu ifade ediliyor.

Maç Şifresiz Yayınlanacak

Normalde bu akşam saat 22,00’da oynanacak maç şifreli bir platformdan yayınlanacaktı. Fakat Gençlik ve Spor Bakanlığı Türk futbolu için oldukça önemli olan bu maç için devreye girerek maçın Teve2 kanalından şifresiz olarak yayınlanmasını sağladı. Galatasaray bu tutu geçerse guruplara kalmanın yanında 6 milyon dolarlık bir parayı da kasasına koymuş olacak. Otoriteler Galatasaray kadrosunun gruplara kalması durumunda kupada oldukça ileri gidebilecek bir potansiyeli olduğuna inanıyor.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...