Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Galatasaray’da Seri Harekâtı

94
Galatasaray’da Seri Harekâtı

Hafta sonu oynana Fenerbahçe maçından sonra teknik direktör Fatih Terim’in bizzat isim vererek transfer edilmesini istediği Seri için çok sıcak anlar yaşanıyor.

Geçtiğimiz hafta sonu oynanan maçta Galatasaray maçtan önce açık ara favori gösterilmesine rağmen Fenerbahçe maçında istenilen performansı gösterememişti. Hatta birçok futbol otoritesine göre maçta daha iyi durumda olan ve maçın hâkimi olan takım olarak Fenerbahçe gösterilmişti. Galatasaray’ın lig ve Avrupa kupalarına çok iyi bir başlangıç yapmasına rağmen kadro kalitesi iyi olan ekiplere karşı zorlanacağının son Fenerbahçe maçı ile ortaya çıkmasının ardından Fatih Terim geçtiğimiz sezon kiralık olarak kadrolarında bulunan Seri’nin tekrara transferini talep etti.

Galatasaray Kiralamak İçin Yoğun Çaba Sarf Ediyor

Seri kiralanıyor

Galatasaray sezon başında oyuncuyu tekrara kiralamak istemişti. Fakat oyuncunun bonservisini elinde bulunduran İngiliz takımı Fulham oyuncuyu kiralık olarak göndermeyeceğini sadece bon servisi ile transfer olabileceğini ifade etmişti. İngiliz takımı oyuncuyu bonservisi ile satmak istese de gelen teklifleri yetersiz bulmuş ve bu sebeple oyuncuyu şu ana kadar herhangi bir takıma satamamıştı. Galatasaray Fatih Terim’in oyuncuyu taktik sistemde oldukça önemli bir yeri olduğundan dolayı ısrarla istemesi ile tekrar harekete geçti. Oyuncuyu bir kez daha kiralamak için bu kez oldukça kararlı olan Galatasaray yönetiminin Fulham kulübü ile yapılan görüşmelerde oldukça önemli bir yol kat ettiği ifade ediliyor. Galatasaray oyuncuyu ligin 5. haftasına yetiştirmek istiyor. Oyuncunun Fulham takımında kadroya girememesi ile bu transferin olma olasılığının oldukça arttığı ifade ediliyor.

Seri Sadece Galatasaray’ı İstiyor

Geçtiğimiz sezon gösterdiği performans ile eski günlerine dönme adına oldukça olumlu sinyaller veren Seri bir baba olarak gördüğü Fatih Terim faktörü ile birlikte sadece Galatasaray takımını istediği iddia ediliyor. Hatta oyuncu ile ilgili olarak başta Lyon olmak üzere gelen tüm teklifleri oyuncunun Galatasaray’da oynamak adına geri çevirdiği öğrenildi. Transferde sadece 925 bin avro limiti bulunan Galatasaray’ın oyuncuyu bu bedelle bir sene daha kiralayacağı düşünülüyor. Eğer bu transfer gerçekleşirse oyun kurucu olarak görev yapacak olan Seri ile birlikte Taylan Antalyalı da huşumda daha etkin bir şekilde rol üstlenecek.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...