Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Galatasaray’da Feghouli Depremi

214
Galatasaray’da Feghouli Depremi

15 gün önce alacaklarının ödenmediği gerekçesi ile FIFA arayıcılığı ile Galatasaray’a ihtarname gönderen oyuncunun verdiği sürenini dolması ile birlikte FIFA’ya başvurduğu iddia ediliyor.

Transfer çalışmalarına son sürat devam eden Galatasaray’da oyuncuları Fegholuli’nin alacaklarının ödenmemesi üzerine FIFA’YA başvurması kulüpte şok etkisi yarattığı iddia ediliyor. Oyuncu 2 hafta önce Nisan ayından itibaren alacaklarının ödenmediğini iddia ederek FIFA arayıcılığı ile Galatasaray’a ihtarname çekmişti. Alacaklarının ödenmesi için 15 gün mühlet tanıyan Feghouli sürenini dolması ile birlikte dün FIFA’ya başvurduğu belirtiliyor. Eğer FIFA oyuncunun başvurusunu kabul ederse Feghouli bonservis bedeli olmadan serbest kalabilir.

Feghouli Cephesi Açıklama Yapmadı

Feghouli pandemi sürecinde maaş indirimini kabul etmeyen 4 futbolcudan biri olmuştu. Nisan ayından beri bu sebeple oyuncuya ödeme yapılmazken FIFA’nın nasıl bir karar vereceği ise şimdilik belirsizliğini koruyor. Galatasaray yönetimi ise oyuncunun bu son hareketinden sonra artık ipleri tamamen kopardığı ve FIFA’dan gelecek sonuca göre hareket etmeyi planladığı iddia ediliyor. Cezayirli yıldız Sofiane Feghouli cephesinden ise şimdilik herhangi bir açıklama yapılmadığı görülüyor. Şuan itibari ile en çok merak edilen konu ise oyuncunun bugünkü Galatasaray idmanlarına çıkıp çıkmayacağı konusu oluyor. Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in idman öncesinde Feghouli ile bire bir özel bir görüşme gerçekleştireceği konuşuluyor.

Feghouli Fenerbahçe’ye Gidebilir

Cezayirli yıldız eğer FIFA tarafından beklediği sonucu alırsa serbest kalacak ve en önemli hedefinin Fenerbahçe’ye gitmek olduğu konuşuluyor. Feghouli geçtiğimiz hafta Suudi Arabistan’dan gelen teklifi kabul etmemişti. Birçok Arap kulübünün yanı sıra Fenerbahçe’nin de oyuncuya teklif yaptığı ve İstanbul’u çok seven Feghouli’nin serbest kalması durumunda Fenerbahçe’nin teklifini kabul edeceği iddia ediliyor. Galatasaray cephesi ise oyuncunun uzlaşmaz tavrını koz olarak kullanmak istiyor. Bilindiği gibi pandemi sürecinde UEFA ve FIFA oyuncularla takımların indirim konusunda uzlaşması önerisinde bulunmuştu. Galatasaray’ın hiçbir önerisine olumlu yanıt vermeyen oyuncunun bu sebeple FIFA başvurusundan beklediği serbest kalma kararını alamayabileceği ifade ediliyor. Galatasaray takımı ise oyuncuyu elden çıkararak 3,5 milyon avroluk büyük maaş yükünden kurtulmak istiyor.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...