Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Galatasaray’da Fatih Terim Gerginliği

326
Galatasaray’da Fatih Terim Gerginliği

Geçen sezon yaşanan başarısızlığın ardından takımı yenilemek isteyen Fatih Terim’in talep ettiği oyuncuların rakiplere kaptırılması ile büyük hayal kırıklığı yaşadığı iddia ediliyor.

Galatasaray takımında deyim yerindeyse fırtına öncesi sessizlik yaşanıyor. Geçtiğimiz sezon pandemi öncesi verilen araya oldukça formda girmesine rağmen pandemi sonrasında yaşanılan sakatlıklar ve formsuzluklar ile ligi ancak 6. sırada tamamlayabilen Galatasaray’da bu sene takımda büyük yenilikler yaşanması bekleniyordu. Bu noktada Fatih Terim’in yönetime verdiği bazı isimlerde sona yaklaşılmasına rağmen ezeli rakiplere kaptırılması Fatih Terim’in büyük tepkisini çektiği ve bu konularla ilgili olarak kısa sürede basın toplantısı yapacağı iddia ediliyor.

Transferler Yeterli Değil

Galatasaray transfere fena olmayan bir başlangıç yapmıştı. İlk olarak Arda Turan tekrar yuvaya dönmüş ve Emre Kılınç transfer edilmişti. Oğulcan Çağlayan, kaleci Fatih Öztürk ve Omar Elabdellaoui transferleri yapıldıktan sonra takımın sessiz kalması ve Fatih Terim’in istediği transferlerin bir türlü gerçekleştirilememesi yönetim ve teknik ekip içerisinde soğuk rüzgarların esmesine neden olduğu ifade ediliyor. Fatih Terim’in yakın çevresine yapılan transferlerin yetersiz olduğu ve rakiplerinin yaptıkları transferler ile birlikte takım kalitesi anlamında geride kaldıklarını söylediği iddia ediliyor. Bu noktada Fatih Terim’in kesin alınmasını istediği 3 ismin ezeli rakiplere kaptırılmasını ise asla hazmedemediği iddia ediliyor.

Kaan Ayhan Ve Mensah Tepkisi

Fatih Terim daha önce lig bitmeden anlaşılan fakat daha sonra Fenerbahçe’ye kaptırılan Mert Hakan Yandaş sonrasında tüm planlarının bozulduğunu ifade etmişti. Bu noktada bu seneki oynamak istediği oyun tarzına son derece uygun isimler olarak düşündüğü Kan Ayhan ve Mensah’ın da transfer edilememesi ile tepkisini iyice yükselttiği ifade ediliyor. Bu noktada Kaan Ayhan için gerekli 2 milyon Avro nakit parayı bulamayan yönetime oldukça kızgın olan Fatih Terim’in Mensah’ın da ezeli rakibe kaptırılması sonucu moralinin iyice bozulduğu ifade ediliyor. Bu noktada yönetim ile bir görüşme yapacak olan deneyimli teknik adamın bu görüşme sonrasında istifayı bile düşünebileceği iddia ediliyor. Galatasaray yönetimi ise Fatih Terim’in tepkisini dindirmek için transferde gaza basacağı konuşuluyor.

Benzer Yazılar
2 Yorum
  Mert

  Özgün içerik

  20 Ağustos 2020 Cevapla
   futbolkulturu

   Merhaba, yorumunuz için teşekkür ederiz. Elimizden geldiğince özgün içerikler oluşturup yayınlamaya gayret ediyoruz.

   22 Ağustos 2020 Cevapla

Bir cevap yazın

Yükleniyor...