Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Galatasaray’da Orta Saha Bilmecesi

143
Galatasaray’da Orta Saha Bilmecesi

Transferde ezeli rakiplerine göre yavaş kalmakla suçlanan Galatasaray’da günler geçmesine rağmen orta sahaya gerekli takviyelerin yapılmaması moralleri bozuyor.

2019-20 sezonunda pandemi öncesine oldukça moralli girmesine rağmen yaşanan sakatlıklar ile sezonu oldukça kötü tamamlayan Galatasaray’da yeni sezon hazırlıkları da oldukça sancılı devam ediyor. Futbol otoriteleri orta saha dışında Galatasaray’ın şampiyonluk için oldukça kaliteli bir kadrosu olduğunu belirtiyor. Fakat orta sahaya gerekli takviyelerin yapılmaması durumunda Galatasaray takımının 42 maçlık uzun periyotta oldukça zorlanabileceğini ifade ediyor.

Lemina ve Seri Olmadı

Galatasaray yönetimi teknik direktör Fatih Terim’in de isteği ile orta saha bölgesine ilk olarak geçen sene takımların da kiralık olarak oynayan Lemina ve Seri’yi tekrar kiralamak için harekete geçmişti. Hatta Lemina Galatasaray’a tekrar dönmek amacıyla tatilini Türkiye’de geçirerek transferin sonuçlanmasını bekliyordu. Fakat Galatasaray yönetimi ile her 2 futbolcunun kulüpleri arasında gerçekleştirilen görüşmeler olumsuz sonuçlandı ve son anda bir değişiklik olmaz ise Seri ve Lemina önümüzde ki sezonda Galatasaray kadrosunda yer almayacak.

Bu 2 oyuncunun kulüpleri ile anlaşılamamasının ana nedeni olarak ise her 2 İngiliz kulübünün de oyuncularını kiralık göndermek yerine bonservisi ile satmak istemesi yatıyor. Her 2 oyuncunun da 10 milyon avroluk bonservis bedelleri olması nedeniyle Galatasaray’ın her 2 oyuncudan da vaz geçtiği iddia ediliyor. Bu noktada Seri ve Lemina bonservisi ile başka bir takıma transfer olamaması durumunda Galatasaray’ın tekrar devreye girebileceği kulislerde düşük bir ihtimal olsa da konuşuluyor.

Galatasaray Taraftarı Mutsuz

Galatasaray taraftarı ise gelişmeleri odlukça mutsuz bir şekilde takip ediyor. Ezeli rakipleri Fenerbahçe’nin transferde adeta şov yapması ile birlikte beklentilerini yükselten Galatasaray taraftarı özellikle orta sahaya gerekli transferleri yapılmaması ile birlikte yönetime büyük tepki göstermeye başladıkları görülüyor. Bunun en son örneği ise dün Twitter sosyal medya platformunda yaşandı. Galatasaray taraftarı orta sahaya takviye talebini bu konuyu uzun süre ilk sıralarda gösteren başlığı ile gösterdiği görüldü. Galatasaray yönetiminin bu sorunu ortadan kaldırmak adına kısa süre içerisinde 2 adet orta saha transferini açıklaması bekleniyor.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...