Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Fenerbahçe Bankalar Birliği İle Anlaşıyor

97
Fenerbahçe Bankalar Birliği İle Anlaşıyor

Transferin en hızlı ve efektif takımlarının başında gelen Fenerbahçe’nin TFF harcama limiti sorunu aşma adına Bankalar Birliği ile yaptığı görüşmelerde sona geldiği ifade ediliyor.

Fenerbahçe yönetimi son 2 sezonda ki başarısızlığın ardından bu sene deyim yerindeyse gözünü tamamen kararttığı görülüyor. Takıma şuana kadar 11 adet oyuncu transfer edilirken TFF tarafından yaklaşık 1 ay önce belirlenen harcama limitleri nedeniyle yeni transferlere lisans çıkartamıyordu. TFF tarafından belirlenen 180 milyon TL’lik harcama limiti şuan itibari ile takım bütçesinin yarısından daha az görünüyor. Fenerbahçe yönetimi geçtiğimiz sezon borcu olan tüm takımların Bankalar Birliği ile imzaladığı yapılandırma anlaşmasını ise hem vadenin 5 yıl gibi oldukça kısa olması hem de anlaşmada bazı sakıncalı maddelerin olması nedeniyle yapmamıştı.

10 Yıllık Yapılandırma Anlaşması Geliyor

Hem yeni transferlerine lisans çıkarmak, hem bütçeyi rahatlatmak, hem TFF harcama limitini yukarı çekmek hem de borçları uzun vadede yapılandırmak amacıyla yaklaşık 1 aydır Bankalar Birliği ile yapılan görüşmelerde ise sona gelindiği ve anlaşmanın oldukça yakın olduğu bilgisi paylaşılıyor. Buna göre Fenerbahçe ile Bankalar Birliği arasında yapılan anlaşma gereğinde yapılandırma süresi 5 yılda n 10 yıla çıkıyor. İlk 2 yılı geri ödemesiz olacak olan bu anlaşma ile birlikte Fenerbahçe’nin harcama limitinin 400 milyon TL’ye çıkacağı ön görülüyor.

Ayrıca kulislerden alınan bilgiye göre Fenerbahçe’nin diğer takımlara göre çok daha iyi şartlarda imzalayacağı bu yapılandırma anlaşması ile birlikte diğer kulüplerinde Bankalar Birliği’ne anlaşmanın Fenerbahçe ile yapılan şekilde revize edilmesi yönünde başvuru yapacakları ifade ediliyor. Ayrıca borcun ödenememesi durumunda mevcut yönetimin bir daha başkanlık için aday olamayacağı maddesinin de Fenerbahçe’nin anlaşmasında yer almayacağı bilgisi paylaşılıyor.

Eksik Limit Vedat Muriqi Bonservisi İle Kapatılacak

Fenerbahçe’nin 400 milyona çıkacak olan harcama limiti kadro maliyeti göz önüne alındığında 100 milyon TL’lik bir eksik kalıyor. Bu eksik bedelinde Vedat Muriqi’n Lazio takımına 20 milyon avro bedel sonucu satılması ile kapatılacağı ifade ediliyor. Fenerbahçe böylece sezona tüm yeni transferlerine lisans çıkartarak başlamış olacak. Fenerbahçe yönetiminin bir ya da 2 oyuncuyu daha alarak transferi noktalaması bekleniyor.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...