Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Galatasaray’da Sürpriz Muslera Gelişmesi

90
Galatasaray’da Sürpriz Muslera Gelişmesi

Galatasaray’da sakatlığı nedeniyle uzun zamandır forma giyemeyen Fernando Muslera için sürpriz gelişme yaşandı. Fernando Muslera için 2 yıllık sözleşme teklifi…

Bu sene transfer döneminde beklenen performası gösteremeyen Galatasaray’da Fernando Muslera için hareketli saatler yaşanıyor. Muslera için lisans çıkarılacak mı? Herkes bu soruya cevap ararken lisans çıkarılıp çıkarılmaması konusunda oldukça tartışılan Muslera için son iddia İspanya’dan geldi.

Luyındama Taktiği

Spor Arena’ın elde ettiği bilgiye göre Muslera’ya lisans çıkarılmasındaki en önemli etken geçen seneki tecrübe olmuş.

Galatasaray geçtiğimiz sezon Kasım ayında sakatlanarak futboldan uzun süre kopan Christian Luyindama’ın lisansını askıya almıştı ve çapraz bağlarında yırtık oluşan futbolcu ikinci sezon forma giyememişti. Tüm dünyayı sarsan pandemi nedeniyle lige ara verilip ligin bitişinin uzamasıyla birlikte Christian Luyindama iyileşmesine rağmen maçlarda oynayamamıştı. Bu olaydan ders alan Galatasaray Muslera için aynı şanssızlığı yaşamak istemiyor.

Fatih Terim Fernando Muslera’ya Lisans Çıkarılmasını İstedi

Christian Luyindama olayından ders almış olan Fatih Terim Fernando Muslera için lisans çıkarılmasını istedi. Terim Muslera için bir yabancı feda etmesi gerektiği için verim alamayacağını düşündüğü Valantine Ozornwafor’un lisansının askıya alınmasını onun yerine Muslera için lisans çıkarılmasını istedi.

Muslera’nın Ayak Bileği Kırılmıştı

Galatasaray geçen sezon pandemi nedeniyle ara verildikten sonra maçların başladığı ilk hafta deplasmanda Çaykur Rizespor ile karşı karşıya gelmişti. Bu maçta Fernando Muslera’nın ayağı kırıldı ve başarılı file bekçisi beklenenden daha erken sahalara dönebilir. 34 yaşındaki futbolcunun Kasım ayında sahalara dönebileceği söyleniyor.

İspanyol Basını Duyurdu

Özel programla çalışmalara başlayan Muslera kaleyi geri devralmak için geri sayıma başladım. İspanyol basını Muslera için çarpıcı iddiada bulundu. Galatasaray Futbol Kulübü 2021 yılında sözleşmesi sona erecek başarılı eldivenin sözleşmesini uzatmak için harekete geçti. İspanyanın önemli internet sitesi Todofichajes’in haberine göre sarı kırmızılı kulüp futbolcuya iki yıllık sözleşme teklif etti ve büyük ölçüde anlaşma sağlandı. Musleranın anlaşmaya sıcak baktığını yazan siteye göre anlaşmanın resmiyet kazanması halinde önümüzdeki birkaç gün içinde resmi açıklama Galatasaray tarafından yapılacak.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...