Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Galatasaray’dan Marcao ve Halil Dervişoğlu Açıklaması

98
Galatasaray’dan Marcao ve Halil Dervişoğlu Açıklaması

Ümit Milli Futbol Takımı ile Galatasaray Kulübü arasında dün oynanan antrenman maçında yaşanan arbedede oyuncuları Marcao’nun milli futbolcu Halil Dervişoğlu’na tokat attığı ve bu nedenle de maçın yarıda bırakıldığı haberlerini yalanladı.

Galatarasay haberlerinde kulübün internet sitesinde yapılan açıklamada Alanyaspor müsabakasının hazırlığı kapsamında Ümit milli takımı ile yaptığı hazırlık maçıyla ilgili bir gazetede çıkan habere ilişkin açıklama yapma gereği duyduğunu belirtti. İnternet sitesinden yapılan açıklamada: ‘’ Maçın 65 dakikasında ümit milli oyuncu Halil Dervişoğlu hakemin düdüğünden sonra topa vurmasının ardından Marcao ile arasında bir gerginlik yaşanmış ve bu ikilinin diyaloğundan dolayı her iki oyuncu da hakem tarafından uyarılmıştır’’ denildi.

İki Futbolcu Tokalaştı

Marcao ve Halil Dervişoğlu hakemin de uyarısından sonra tokalaşarak olayı kapattılar. Bunun üzerine maç 10 dakika kadar daha devam ettiğini yazan Galatasaray internet sitesinde: ‘’ Maç devam ederken teknik direktörümüz Fatih Terim’in Tolunay Kafkas’a yaptığı teklif üzerine iki tarafında mütabık olması ve kötü hava şartları nedeniyle müsabaka planlanandan daha erken bitirilmiştir’’ Şeklinde ifadeler kullanıldı.

Halil Dervişoğlu’da Sosyal Medyada Açıklama Yaptı

Ümit Milli Futbolcumuz Halil Dervişoğlu’da sosyal medya hesabında açıklama yaptı ve yaptığı paylaşımda ‘’ Her futbol maçında yaşanabilecek olaylardan biri yaşanmıştır fakat iddia edildiği gibi tokat atma olayı yaşanmamıştır. Sadece pozisyonun getirdiği itişmeler olmuştur ve sonunda iki tarafta el vererek oyuna devam etmiştir. Bu olay bizim yakında oynayacağımız maça olumsuz etkide bulunmayacaktır’’ şeklinde ifade etti.

Ümit Milli Futbol Takımı Tolunay Kafkas ise Anadolu Ajansına yaptığı açıklamada her iki taraf oyuncuları arasında küçük bir gerginlik oldu ama kısa sürede anlaşarak olayı çözüme kavuşturduklarını söyleyerek hava şartlarının oldukça kötüye gittiğini ve iki tarafında ortak kararla sakatlığa sebebiyet vermemek adına maçı erken bırakmaya karar verdiklerini söyledi. Kafkas önemli ve büyütülecek bir şeyin asla söz konusu olmadığını iki taraf ta ihtiyaten maçı bıraktığını söyleyerek iki tarafın da motivasyonuna zarar vermemek için bu konunun daha fazla uzatılmadan

Bir cevap yazın

Yükleniyor...