Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Fenerbahçeli Mauricio Lemos’dan Açıklama

70
Fenerbahçeli Mauricio Lemos’dan Açıklama

Fenerbahçe’nin yeni transferleri arasında Mauricio Lemos var. Lemos, kulüp televizyonlarına açıklama yaptı.

Kariyerinde ilk kez bir maçta 2 penaltıya sebep olduğunu söyledi. Fenerbahçeli Mauricio Lemos, aynı zamanda Kanarya’nın eşsiz kalecisi olan Altay ile ilgili de övgü dolu cümleler kurdu.

İlk 4 Haftada Yenilgi Yok!

Evet, futbolcu yaptığı açıklamada daha iyi bir başarı için takımın birbirini tanıması gerekiyor dedi. Bu süreç içinde 4 haftada yenilgi görmediklerini de bildirdi. Sarı Lacivertin Uruguaylı savunma oyuncusu olan Lemos, televizyonlara yaptığı açıklamada ligin başlamasından duyduğu mutluluğu da belirtti. Aynı zamanda yeni bir takım olduklarını söyledi. Yeni bir takım ve hatalarımız var dedi. Buna rağmen 4 haftadır yenilgi olmadığını bildirdi. Takım için ‘‘Birbirimizi tanımaya ihtiyacımız var’’ diyerek, ilerleyen günlerde çok daha iyi maçlara çıkacak olduklarının da sinyallerini verdi.

Saha içinde çok rahat olduğunu söyleyen oyuncu, taraflar tribünde olsaydı çok daha farklı olurdu, çok daha güzel olurdu dedi. Son maçı için ise şansızlık yaşadığını söyleyen savunma oyuncusu Lemos, 2 penaltıya sebep vermesi durumunun da futbol hayatında başına ilk kez geldiğinden söz etti. Kırmızı kart görmüş olmasına da değinen futbolcu, futbol böyle her şey olabilir diyerek durumu izah etti. Yapmaları gereken şeyin ise elbette daha iyi çalışarak, çalışmaya devam ederek iyiye gitmek olduğunu söyledi.

‘‘Defans Oyuncusu Penaltıya Sebebiyet Verdiğinde Çok Kötü Hisseder’’

Oyuncu evet, hakemler de hata yapar ancak defans oyuncusu penaltıya sebebiyet verdiğinde çok kötü hisseder dedi. Bütün ince detayların net şeklide gözüktüğünü söyleyen oyuncu, top eline değişmiş mi değmemiş mi, defans oyuncusunun bir müdahalesi var mı yok mu, bunlar çok net gözüküyor dedi. Fakat ikinci pozisyon için hakeme de söyledim temasım olması, dokunmadığımı dile getirdim dedi. Aynı zamanda dokunmadığını, müdahalesi olmadığını görüntülerde de çok net gördüğünü söyleyen oyuncu, ‘’ hakemler de hata yapabilir ‘’ dedi. Hataları tam anlamıyla minimuma indirmenin de önemli olduğunu söyledi. ‘’ Daha önce tek maçta 2 penaltıya sebep olmamıştım ‘’ diyerek Lemos açıklamasını bitirdi.

Bir cevap yazın

Yükleniyor...