Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Galatasaray’ın Ön Eleme Rakibi Belli Oldu

117
Galatasaray’ın Ön Eleme Rakibi Belli Oldu

Trabzonspor’un aldığı ceza ile birlikte Avrupa kupalarına katılma hakkı elde eden Galatasaray’ın 2. Ön Eleme turunda ki rakibi kardeş ülke Azerbaycan takımı Neftçi oldu.

Galatasaray bir yandan transfer çalışmalarına devam ederken diğer yandan da yeni sezon hazırlıklarına devam ediyor.  Normalde ligi 6. sırada bitiren ve Avrupa kupası şansını yitiren Galatasaray Trabzonspor’un aldığı men cezası ile birlikte UEFA kupasına katılabilmek için ön eleme maçları oynama hakkı kazanmıştı. Galatasaray’ın UEFA Avrupa Ligi 2. Ön eleme turu kurası bugün çekildi ve Galatasaray’ın rakibi dost ve kardeş ülke temsilcisi Azerbaycan’ın Neftçi takımı oldu.

Geçen Sene Ligini 2. Bitirdi

Galatasaray tecrübe ve kadro kalitesi anlamında rakibinin çok üzerinde olmasına rağmen Azerbaycan temsilcisi de öğle yabana atılmayacak bir ekip olarak görülüyor. Geçtiğimiz sezon Azerbaycan ligini 20 maçta topladığı 37 puan ile Qarabağ takımının ardından ikinci sırada tamamlamıştı. Neftçi takımının kadrosunda Brezilyalı oyuncular Rener, Tahllyson, Senegalli Pepe, Sırp Stankovic, İranlı Jahan, Nijeryalı Yusuf Lawal, Kamerunlu Kane gibi isimler dikkat çekiyor. Neftçi takımı UEFA Avrupa Ligi 1. Ön eleme turunda tek maçta Sebail takımını 2-1 yenerek tur atlamıştı. Galatasaray takımı bu turu geçerse tine tek maç üzerinden 3. Ön eleme turuna çıkacak. O turu da geçerse gruplara kalmak için 2 maç üzerinden en öleme maçları oynayacak.

Maç 17 Eylülde

Galatasaray ile Neftçi takımlarının karşı karşıya getirecek olan UEFA 2. Ön eleme turu maçı tek maç üzerinden seyircisiz bir şekilde Azerbaycan’da oynanacak. Futbol otoriteleri kadro kalitesi ve tecrübe anlamında Galatasaray’ı önde görse de Azerbaycan liginin başlamış olması ve Galatasaray’ın henüz ritim bulamaması nedeniyle maçın sanılandan daha zorlu geçmesi bekleniyor. Galatasaray’ın orta saha bölgesine gerekli transferleri bir an önce açıklayarak ön eleme turuna yetiştirmesi bekleniyor. Galatasaray liglerin başlayacağı 11 Eylül tarihi iti bari ile 9 gün içerisinde ligde Gaziantep FK ve Başakşehir, Avrupa Ligi 2. Ön Eleme turunda ise neftçi takımları ile oldukça kritik maçlara çıkacak. Galatasaray takımında bu 3 maçı sakatlığı nedeniyle takımdan en az 2 ay uzak kalacağı açıklanan Emre Akbaba forma giyemeyecek.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...