Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Galatasaray’da Emre Akbaba Şoku

124
Galatasaray’da Emre Akbaba Şoku

Galatasaray’da geçtiğimiz sezonun sonunda arka adalesinden sakatlanan Emre Akbaba’nın durumunun tahmin edilenden çok daha ciddi olduğu ortaya çıktı.

Galatasaray’da tam anlamıyla Emre Akbaba şoku yaşanıyor. Geçtiğimiz sezon yaşadığı uzun sakatlıklar sonrasında geçen sezonun yarısından sonra formasına kavuşan ve attığı gollerle bu sezon adına Galatasaray’ın en önemli silahları arasında gösterilen Emre Akbaba’nın yeni sezonun en iyi ihtimalle ilk 3 maçını kaçıracağı anlaşıldı.

Zorlu Fikstürde Emre Yok

Galatasaray yeni sezonun ardı ardına oynayacağı 3 zorlu maç ve 1 adet UEFA kupası ön eleme maçı ile başlarken bu süreçte Emre Akbaba geçtiğimiz sezon sonunda yaşadığı sakatlık nedeniyle takımda ki yerini alamayacak. Süper Lig’in ilk 3 haftasında sırasıyla Gaziantep FK, Başakşehir ve Fenerbahçe ile karşılaşacak olan Galatasaray bu dönemde UEFA Avrupa Ligi’ne katılabilmek adına tek maç üzerinden ön eleme maçı oynayacak. Emre Akbaba’nın bu 4 maçı da kesin olarak kaçıracağı ve tekrar takıma antrenman açığını kapatarak dönmesinin 2 ayı bulabileceği ifade ediliyor.

Sakatlıklarla Dolu Galatasaray Kariyeri

3 sezon önce Fenerbahçe ile kıyasıya girişilen transfer savaşı sonrasında oyuncunun Galatasaray’ı tercih etmesi nedeniyle Galatasaray’a transfer olan Emre Akbaba ne yazık ki sakatlıklarla dolu bir Galatasaray kariyeri yaşıyor. İlk senesinde mükemmel bir futbol oynarken uzun süreli sakatlık geçiren Emre Akbaba o sezonun geri kalanında takıma dönememişti. Daha sonra bir sonraki sezon sahalara tekrar dönen Emre Akbaba’nın sakatlıklar yakasını bırakmamıştı.

Galatasaray’a transfer olduğu ilk sezon sadece 16 maça çıkan ve sahada 740 dakika kalan bilen Emre Akbaba geçen sezon ise 17 maça çıkıp 980 dakika sahada kalabilmiştir. Bu sezona Fatih Terim’in orta sahada ki en önemli kozu olarak başlaması planlanan Emre Akbaba’nın bu beklenmedik sakatlığı ile birlikte takımının 3 ile 6 maç arasında yalnız bırakması bekleniyor. Oyuncunun sürekli ve uzun süreli sakatlıklar geçirmesi sakatlığının artık kronik hale geldiği şeklinde yorumlanmıyor. Sakatlığı nedeniyle morali oldukça bozulan Emre Akbaba’nın özel bir çalışma planı ile sahalara çok daha güçlü bir şekilde dönmesi amaçlanıyor.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...