Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Mustafa Cengiz’den şok açıklama: “Terim’le devam etmeyi düşünmüyorum”

30
Mustafa Cengiz’den şok açıklama: “Terim’le devam etmeyi düşünmüyorum”

Türk Telekom Stadyumu’nda düzenlenen basın toplantısında Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz şok eden açıklamalarda bulundu. 1 Haziran’da başkanlık görevi sona erecek olan Cengiz, başkanlık adaylığı hakkındaki sorulara yanıt verdi. Ancak, başkan Mustafa Cengiz’in Fatih Terim hakkındaki açıklaması Galatasaray camiasında şok etkisi oluşturdu. Başkan Cengiz, görevde kaldığı süreçte Fatih Terim ile devam etmeyi düşünmediğini belirtti. İşte Mustafa Cengiz’in açıklamaları ve tüm detaylar haberimizde…

Mustafa Cengiz’den şok eden açıklamalar!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, bugün Türk Telekom Stadı’nda yaklaşık 2,5 saat süren bir basın toplantısı yaptı.

Başkan Cengiz, 19 Haziran’da yapılacak başkanlık seçimlerine aday olacağı konusunda da ifadelerde bulundu.

Fatih Terim hakkında “Fatih Terim ile devam etmeyi düşünmüyorum” açıklamasını yapan Mustafa Cengiz, sosyal medyada Galatasaray taraftarlarının büyük tepkisini gördü.

Mustafa Cengiz başkanlığa aday olacak mı?

“Ayın 1’inde yasal olarak görev sürem doluyor. Devletin uzattığı dönemlerde, bir kişi bile kalsa yönetimde, görev devam ediyor. Kanun açık. Kayyum atanmıyor, bunu da öğrendik ve içimiz rahatladı.”

“Fatih Terim ile devam etmeyi düşünmüyorum”

“Ben Sevgili Fatih Hoca ile devam etmeyi düşünmüyorum. Ben hocayı arıyorum, ‘şunu dedin mi?’ diye soruyorum. Sana hakaret etmişsem direkt ara bana sor. Siz hem yargıç, hem savcı, bir de üstüne basın sözcüsü olursanız olmaz.”

“Fatih hocamız konuşurken beni buz etti. Yusuf yerinden fırladı, benim gözlerim fal taşı gibi açıldı. ‘İçerideki ve dışarıdaki düşmanlar’ dedi. Beni işaret etti, bunu anlamamak için aptal olmalıyım.”

“Neden Fatih Terim ile sözleşme uzatmıyorum? Biz düşman değil miyiz? O anda, hemen o anda Fatih Terim istifa etmeliydi, ona istifa etmek yakışırdı”

“Düşmanlarını duman ettin sevgili hocam, seni tebrik ediyorum. Eserinle övünebilirsin, kemoterapiye yeniden başladım. Bir kere evime gelmedin ziyarete.”

“Ey Fatih Terim, sen Genel Kurul’a hakaret ediyorsun. Sen bizi sadece Genel Kurul’a havale edersin. Senin başka yetkin yok! Sadece bana ayar çekmiyor Onursal Başkanımız, gelecek adaylara da ‘paranız varsa gelin’ diyor.”

“Bıraktı başkanlığı, onursal başkan gibi konuşuyor. Gelecek olan yönetimlere diyor ki ‘Siz de dikkat edin, kendinize gelin. Cebinizde para varsa’ gibi bir şey dedi. İmkanlarınız varsa gelin dedi. Şimdi, sadece bana ayar çekmiyor onursal başkanımız.”

Bir cevap yazın

Yükleniyor...