Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Nikola Transferi Resmen Açıklanıyor Beşiktaş mı Fenerbahçe mi?

147
Nikola Transferi Resmen Açıklanıyor Beşiktaş mı Fenerbahçe mi?

 

Bonservisi Atletico Madrid’de bulunan Kalinic hem Beşiktaş hem de Fenerbahçe’nin talip olduğu oyuncuydu ve İtalyan basını transferde sona gelindiğini ve kısa süre içinde karar verileceğini yazdı.

İtalyan basını Kalinic transferi hakkında önemli bir haberi okuyucularıyla paylaştı. Beşiktaş’ın transfere daha yakın olduğunu ve büyük ölçüde pürüzlerin giderildiğini yazdı. Öte yandan Fenerbahçe’nin de deneyimli futbolcu için çok istekli olduğu belirtildi.

Sergen Yalçın Bu Futbolcuyu Çok İstiyor

Öte yandan teklif edilen Batotelli’yi veto eden Sergen Yalçın Nikola Kalinic transferini çok istiyor. Oyuncu ile pürüzlerin giderilmesiyle transferin gerçekleşmesi halinde formayı vereceğini belirtti. Sergen Yalçın şimdiden transferin gerçekleşmiş olduğunu düşünerek kafasındaki oyun planında onunda olduğunu hissettiriyor.

Bir taraftan ünlü futbolcunun menajerlerinin İstanbul’da olduğu ve Beşiktaş yönetimiyle her konuda anlaşılarak el sıkışıldığı ifade edildi. Atletico Madrid takımının bu transferin gerçekleşmesi için yeşil ışık yakarak çok zorluk çıkarmadığı belirtildi. Bu durumda 2 milyon euroluk satın alma opsiyonu saklı kalmak şartıyla Beşiktaş’a kiralık yollanacağı belirtildi. Kalinic de indirime giderek siyah beyazlı kulüpten 3 milyon Euro maaşında indirime giderek 1.8 milyon euroya anlaşmanın sağlandığı bildirildi.

Fenerbahçe İkinci Tercih

Beşiktaşla büyük ölçüde anlaşma sağlayan Atletico Madridli futbolcu’nun aynı zamanda Fenerbahçeli yöneticilerle de görüşme sağlayarak müzakerede son aşamaya gelindiği belirtildi.

İtalyan Lazio takımına Vedat Muriqi’nin satılmasıyla acil forvet ihtiyacı olan Fenerbahçe’nin de Kalinic transferini çok istediği biliniyor. Fenerbahçe’nin forvet eksikliği ve transferde son günlere yaklaşılmış olması Fenerbahçe’yi bu transfer için çok gönüllü yapıyor.

Transfer çalışmalarına hızla devam eden Fenerbahçe takımda bulunan 4 futbolcusu için lisansları çıkardı. TFF’dan lisans çıkarılan futbolcular; Miha Zajc, Zanka, Michael Frey ve Jailson

Nikola Kalinic Kısa Süre İçerisinde Açıklanabilir

Hem Beşiktaş hem de Fenerbahçe’nin transferinin gerçekleşmesi için oldukça istekli olduğu deneyimli futbolcu Nikola Kalinic karar için son aşamada. Her an transfer olacağı takımı ilan ederek açıklama yapabileceği söyleniyor. İtalya basınına göre Beşiktaş’ın bir adım önde olduğu tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

Yükleniyor...