Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Sergen Yalçın: İstediğimiz Transferleri Yapamıyoruz

160
Sergen Yalçın: İstediğimiz Transferleri Yapamıyoruz

Beşiktaş’ın teknik direktörü Sergen Yalçın bir basın toplantısı düzenleyerek transfer gündemine dair açıklamalarda bulundu ve önemli konulara değindi. İşte Sergen Yalçın’ın açıklamaları …

Sergen Yalçın Beşiktaş’ın son durumu ve transfer dosyaları hakkında konuşarak önemli açıklamalarda bulundur. Geçen sezona göre takım oyuncularının %70 ‘inin takımdan ayrıldığını söyleyen Sergen Yalçın sadece Burak Yılmaz konusunda takımın insiyatifinin olduğunu onun dışındakilerin tamamının farklı sebeplerden dolayı takımdan ayrıldığını ve kontrollerinde olmadığını belirterek ‘’ Bu ayrılışlar takımı oldukça fazla etkiledi’’ şeklinde ifadede bulundu.

Sergen Yalçın Kaç Futbolcu İstiyor?

Sergen Yalçın’a yöneltilen ‘’ hangi futbolcuları istemiyorsunuz? ‘’ sorusuna verdiği cevapta ‘’ İsim isim kimlerin gitmesi gerektiğini söylemek istemiyorum. Ama bazı futbolcuların takımdan ayrılarak yerine yenilerinin takviyesi şart. Sezon sonunda 8-10 oyuncu istediğimi söyledim ve bunların 4 tanesi hedef koyabileceğimiz oyuncu olması gerekir. Diğerleri de alternatif olmalı‘’ dedi. Takımdan ayrılan oyunculardan hangisine en fazla üzüldüğünü söyleyen Sergen Yalçın ‘’ En çok üzüldüğüm futbolcu Leneny oldu. Fakat bu futbolcunun rakamı çok yüksek ve Arsenal’ın oyuncusu. Giden futbolcularımız bütçelerinin çok üzerinde olan oyunculardı ‘’ şeklinde konuştu.

PAOK Maçına İstediğimiz Gibi Hazırlanamadı

PAOK maçındaki olumsuz performans sonucu eleştirilmenin oldukça normal olduğunu söyleyen Sergen Yalçın PAOK maçına kadar düzenli antrenman yapamadıklarını hatta 3-4 antrenmanla maça çıkan oyuncularının olduğunu belirtti. Son iki maçın daha olumlu geçtiğini söyleyerek genç oyuncuları da bu maçlarda değerlendirebildiğini belirtti.

Kaleci Transferi Yapılacak mı?

Beşiktaş için en fazla merak edilen konulardan biri ise kaleci transferi. Sergen yalçın kaleci transferi için de açıklama yaparak Beşiktaş’ın bir kaleciye ihtiyacının olmadığını ve böyle bir transferin gündemde olmadığını belirtti.

Forvette Hangi İsimler Listede

Sergen Yalçın forvet konusunda da açıklama yaparak bazı isimler verdi. ‘’ Aboubakar listede var ama sağlık sorunları hakkında bilgim yok ‘’ dedi. Kalinic, cisse ve Ze Luis isimlerini de verdi. Bunların dışında da 2 futbolcunun listede olduğunu söyleyerek isim vermedi. Altyapıya getirilen Mehmet Ekşi’den de çok şeyler beklediğini söyledi.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...