Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

TFF Başkanı Nihat Özdemir Açıkladı: Süper Kupa Finali Katar’da

108
TFF Başkanı Nihat Özdemir Açıkladı: Süper Kupa Finali Katar’da

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, bu yılı Siper Ligi şampiyon olarak bitiren Medipol Başakşehir ve Türkiye Kupası sahibi Trabzonspor arasında oynanacak olan Süper Kupa maçının Katar’da oynanacağını açıkladı.

Geçtiğimiz sezon Türkiye Kupasını kazanan Trabzonspor ile Süper Ligde mutlu sona ulaşan Medipol Başakşehir arasında oynanacak olan Süper kupa finalinin Katar’da oynanmasına karar verildi. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir belN Sports’da katıldığı programda Trabzonspor – Başakşehir maçının galibi bir maç daha yapacak ve Katar Süper Kupası galibiyle oynayacağını belirtti. Nihat Özdemir açıklamasında ‘’ Süper Kupa Finalini Katar’ın Başkenti Doha’da oynayacağız ve oradanda ektra gelir elde edeceğiz. Bizim Süper Kupanın galibi ile Katar Süper Kupası galibi karşı karşıya gelecek ‘’ dedi.

Katar’da Süper Kupa Finali Ocak 2021’de

Süper Kupa Finalinin Katar’da oynanmasının kesinleştiğini söyleyen Nihat Özdemir bu maçın Ocak 2021 de oynanacağını bildirdi. Süper kupa finali tam 12 yıl sonra tekrar yurtdışında oynanacak. Süper Kupa ilk defa 2006 yılında düzenlenmeye başlandı ve ilk üç sene Almanya’da final yapıldı. İlki Frankfurt, ikincisi Köln ve son larak üçüncüsü ise Duisburg şehrinde oynanmıştı. Duisburg’da oynan son yurtdışı finali 2008’de oynanmıştı ve Galatasaray Kayserisporu 2 – 1 yenerek kupayı almıştı.

Nihat Özdemir’in Açıklamaları

Yeni sezonla ilgili düşüncesini paylaşan Nihat Özdemir ‘’ yarın 2020 – 2021 sezonunu Rizespor – Fenerbahçe maçıyla açıyoruz ve yeniz sezonun iyi geçmesini diliyoruz. Bu sene 21 takımlı ligde zorlu bir süreç bizi bekliyor. Sezon sonunda aynı zamanda Avrupa Şampiyonası var. 12 Haziran’da İtalya ile İtalya’da finallere başlayacağız bu nedenle o maçtan önce sezonun bitmesi gerekiyor. Hazırlık yapabilmemiz için sezonun 6 mayısta bitmesi gerekiyor. Her takımın 40 maç yapacağı oldukça yoğun geçecek bir sezon için gereken tüm hazırlıkları yaptık. İnşallah olağandışı bir durumla karşılaşmayız ve her şey yolunda gider de alnımızın akıyla sezonu tamamlarız. Bu sezonu tüm sağlıkçılarımıza armağan etmeyi planlıyoruz ‘’ seklinde açıklamada bulundu.

Bir cevap yazın

Yükleniyor...