Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Galatasaray’da Pastore Sesleri

131
Galatasaray’da Pastore Sesleri

Liglerin başlamasına rağmen transferde henüz istediği yaratıcı orta saha transferini noktalayamayan Galatasaray’da yeni hedef Arjantinli yıldız Javier Pastore oldu.

Süper Lig dün oynana Rizespor-Fenerbahçe maçı ile başladı. Özellikle Fenerbahçe’nin yaptığı birbirinden etkili transferler sonrasında bu sene ligin çok daha çekişmeli geçmesi bekleniyor. Bu sene geçtiğimiz sezonun şampiyonu Başakşehir, Trabzonspor, Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş arasında kıyasıya bir yarışın gerçekleşmesi bekleniyor. Bu noktada Galatasaray haberlerinde Javier Pastore ismi ön plana çıkıyor. Özellikle Serri’nin kiralık kontratının bitmesi ve Belhanda’nın durumunun belli olmaması üzerine Galatasaray yaratıcı orta saha bölgesi için Roma’nın Arjantinli yıldızı Javier Pastore’yi gündemine aldığı ve bu transferde büyük yol kat ettiği iddia ediliyor.

Yaratıcı 10 Numara Şampiyonluğun Anahtarı

Galatasaray takımının son yılına bakıldığında yaratıcı 10 numaraların kazanılan şampiyonluklarda kilit rol oynadığı görülüyor. George Hagi ile başlayan ve Hollandalı yıldız Weslet Sneijder ile devam eden yaratıcı ve kaliteli 10 numara devri Belhanda’nın çok büyük umutlarla transfer edilmesine rağmen beklentileri karşılayamaması ile sekteğe uğramıştı. Galatasaray Belhanda konusunda gelen teklifleri değerlendirmek istiyor. Şuana kadar Katar takımlarından 3 milyon avroluk bir teklif gelse de Galatasaray oyuncuyu 5-6 milyon avro bir bonservis bedeli ile göndermeyi planlıyor. Bu durumda hem oyuncunun yıllık 3,5 milyon avro maaşından kurtulmuş olunacak hem de yaratıcı 10 numara transferi için kaynak yaratılmış olacak. Bu noktada Galatasaray’ın bu kaynağın çok büyük bir bölümünü Arjantinli yıldız Pastore için kullanmayı planlıyor.

Galatasaray Kiralama Teklifini Yaptı

Geçtiğimiz sezon Roma forması ile sadece 15 maça çıkan ve takımda yeteri kadar süre alamadığı için mutsuz olan Pastore için Galatasaray kiralama teklifinin resmi olarak Roma takımına ilettiği ifade ediliyor. Maddi anlamda sıkıntılı günler yaşayan Roma takımının oyuncunun maaş yükünden kurtulmak için bu transfere onay vereceği ifade ediliyor. Galatasaray oyuncuya 2,5 milyon avroluk bir teklif yaptığı ve transferin Roma takımının onay vermesi durumunda hafta içerisinde bitirilmesi planlanıyor. B transferin gerçekleşmesi durumunda ise Galatasaray takımının şampiyonluk yolunda büyük bir adım atacağı kulislerde konuşuluyor

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...