Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Beşiktaş Haberlerinde Aboubakar İle Anlaşma Sağlandı

138
Beşiktaş Haberlerinde Aboubakar İle Anlaşma Sağlandı

Forvet transferi noktasında arayışlarını sürdüren Beşiktaş yönetimi daha önceki yıllarda da kiralık olarak Beşiktaş forması giyen Aboubakar ile prensip anlaşmasına vardı.

Liglerin başlamasına sayılı günler kala Beşiktaş yönetimi forvet bölgesinde yaşanan sıkıntıyı çözmek adına harekete geçtiği görülüyor. Burak Yılmaz’ın Lille takımına transfer olması sonrasında uzun bir süredir forvet arayışlarını sürdüren Beşiktaş yönetimi görüştüğü birçok isme rağmen yüksek maliyetler nedeniyle bu transferi gerçekleştirememişti. Fakat liglerin başlamasına çok az bir süre kalması nedeniyle Beşiktaş yönetimi forvet konusunda ilk adımını attı. Daha önceki yıllarda Beşiktaş takımında kiralık olarak forma giyen ve çok başarılı bir performans sergileyen Vincent Aboubakar ile her konuda anlaşan yönetimin oyuncu ile prensip anlaşmasına vardığı iddia ediliyor.

Öncelik Kalinic ve Ze Luis Transferlerinde

Beşiktaş yönetimi Vincent Aboubakar ile prensip anlaşmasına varmasına rağmen ilk hedef olarak Kalinic ve Ze Luis transferlerini düşünüyor. Bu sebeple Aboubakar ile resmi sözleşme imzalamayan Beşiktaş yönetimi Kalinic ve Ze Luis transferlerini noktalayamaması durumunda Vincent Aboubakar ile anlaşma imzalamayı planlıyor. Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın’ın da Kalinic ya da Ze Luis transferlerinde tüm şartların zorlanmasını en çok çare olarak Vincent Aboubakar transferinin gerçekleştirilmesini talep ediyor. Sergen Yalçın Larin’in performansından memnun olması nedeniyle forvet transferinde konusunda bir süre daha bekleyebileceğini yönetime ilettiği konuşuluyor.

Vincent Aboubakar’da Sakatlık Riski

Geçtiğimiz yıllarda Beşiktaş takımında kiralık olarak forma giyen Aboubakar o sezon oynadığı futbol ile adından sıklıkla söz ettirmişti. Daha sonra tekrar Porta takımına dönen Aboubakar başarılı geçen ilk sezonun ardından ardı ardına yaşadığı sakatlıklar nedeniyle Porta takımında gözden düşmüştü. Beşiktaş takımına bonservis bedeli olmadan transfer olacak olan Aboubakar’ın şuan için herhangi bir sakatlığı olmasa da kariyerinin son 3 yılında sürekli sakatlanması Beşiktaş yönetimini bu transferi noktalama konusunda hayli düşündürüyor. Beşiktaş Aboubakar ile 1 milyon avro yıllık ücretle 2 yıllık sözleşme konusunda prensip anlaşmasına varıldığı iddia ediliyor. Bu transferin olup olmayacağı ise yaklaşık 1 hafta içerisinde netleşmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

Yükleniyor...