Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Ndiaye Galatasaray’a Çok Yakın

116
Ndiaye Galatasaray’a Çok Yakın

Orta sahaya transfer yapmak için yoğun çaba sarf eden Galatasaray daha önce Galatasaray’da oynayan eski oyuncusu Badou Ndiaye ile prensip anlaşmasına vardı.

Liglerin başlamasına az bir süre kala Galatasaray haberlerinde Ndiaye transferi yoğun bir şekilde geçiyor. Bu bölge için çok sayıda isimle görüşen Galatasaray yüksek maliyetler nedeniyle transferi gerçekleş girememişti. Özellikle UEFA ile yapılan Finansal Fair Play anlaşması nedeniyle bonservis geliri elde edemeden bonservis ile oyuncu alamayan Galatasaray bu sebeple bonservisi elinde olan ya da kiralık oyunculara yöneldi. Geçtiğimiz sezon kiralık olarak Trabzonspor forması giyen Badou Ndiaye ile görüşen Galatasaray oyuncunun yıllık ücretinde çok büyük fedakarlığa gitmesi ve Fatih Terim’in de onayı ile oyuncu ile prensip anlaşmasına varıldığı iddia ediliyor.

Galatasaray Kiralama Bedeli Ödemek İstemiyor

Galatasaray oyuncu ile her konuda anlaşma sağlarken sıra Stoke City takımı ile anlaşmaya geldi. Galatasaray 3 sezon önce 16 milyon Avro gibi yüksek bir bedelle oyuncuyu Stoke City takımına satmıştı. Fakat o sezon İngiliz takımı küme düşünce ikinci ligde oynamak istemeyen Ndiaye tekrar Galatasaray’a kiralanmıştı. Bir sonraki sezonu Trabzonspor’da kiralık geçiren Ndiaye tekrar Galatasaray forması gitmeye oldukça yakın görünüyor. Mali açıdan zor günler geçiren ve sıkı bir mali disiplin uygulayan Galatasaray oyuncu ile yıllık maaşı konusunda anlaşırken Stoke City takımına herhangi bir kiralama bedeli ödemek istemiyor. Stoke City’nin kiralama bedeli istemesi durumunda ise Galatasaray oyuncuya vereceği ücret ve kiralama bedelinin en fazla 2 milyon avro olabileceğini oyuncuya ilettiğini açıkladı. Stoke City takımının kararı sonrasında transferin netlik kazanması bekleniyor.

Galatasaray Taraftarı Hayal Kırıklığı Yaşıyor

Sosyal Medyada Badou Ndiaye isminin duyulması ile birlikte Galatasaray taraftarının büyük bir hayal kırıklığı yaşadığı görülüyor. Özellikle Ndiaye’nin geçen sezon Trabzonspor sorması altında gösterdiği istikrarsız ve yetersiz performans sonrasına taraftarla bu kadar süre bekledikten sonra Ndiaye’nin transfer edilmesini tam bir hayal kırıklığı ve Galatasaray yönetiminin büyük bir transfer başarısızlığı olarak görüyor. Gelen tepkiler üzerine Galatasaray yönetiminin bu transfer konusunda geri adım atabileceği iddia ediliyor.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...