Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Fenerbahçe Haberlerinde İlk Kaleci Harun Olacak

137
Fenerbahçe Haberlerinde İlk Kaleci Harun Olacak

Fenerbahçe’de göreve başladığı ilk andan itibaren farkını ortaya koymaya başlayan ve özellikle kadro adaleti konusunda kesin ilkeleri olan teknik direktör Erol Bulut bu durumun ilk örneğini Fenerbahçe kalesinde uygulamaya koymaya hazırlanıyor. Erol Bulut gerek idmanlarda gerekse hazırlık maçlarında son derece başarılı ve öz verili bir performans sergileyen Harun Tekin’e Fenerbahçe kalesini emanet etmeye hazırlanıyor. Hazırlık maçlarında yediği hatalı gollerle yeni sezona çokta hazır girmeyen Altay Bayındır ise bu süre zarfında ikinci kaleci olarak düşünülüyor.

Erol Bulut Kadro Adaletinden Taviz Vermeyecek

Teknik Direktörlük kariyerinde her zaman daha çok çalışan ve formasının hakkını veren isimlere forma veren Erol Bulut bu prensibini Fenerbahçe’de de devam ettiriyor. Erol Bulut’un bu rekabetçi ve hakkaniyetli tavrından dolayı oyuncular arasında kıyasıya bir rekabet yaşanıyor. Oyuncular daha iyi performans gösterdiklerinde ilk 11’de yer alacaklarını bildiklerinden dolayı asla karamsarlığa düşmeden hem antrenmanlar hem de hazırlık maçlarında en iyi performanslarını gösteriyor. Bu durum Fenerbahçe takımında geçtiğimiz sezonlarda yaşanan takım içi rekabet eksikliğini de gidermiş görünüyor. Son derece geniş bir kadro yapılandırmasına sahip olan Fenerbahçe’de eski oyuncular ve yeni transferler formayı almak için kıyasıya bir rekabete girmiş görünüyor.

Erol Bulut Altay Bayındır’la Özel Bir Görüşme Yaptı

Hazırlık maçlarında hatalı goller yiyen ve idmanlarda gösterdiği performans ile Harun Tekin’in gerisinde kalan Altay Bayındır ile Erol Bulut’un bir görüşme gerçekleştirdikleri ifade ediliyor. Erol Bulut Altay’ın yeteneklerine güvendiğini ve oyuncunun gelişimine devam etmesi gerektiğini vurguladığı görüldü. Erol Bulut teknik ekibi bu anlamda genç eldivenini eksik noktalarına yönelik bir çalışma programı hazırlayacağı ifade ediliyor. Ayrıca 42 maçlık uzun lig maratonunda hem Harun hem de Altay’a şans vermeyi planlayan Erol Bulut’un takım içi rekabet seviyesi sayesinde uzun lig maratonunda performans anlamında düşüş yaşamadan ligi domine etmeyi amaçlıyor.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...