Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Beşiktaş Şampiyonlar Ligine Veda Etti

114
Beşiktaş Şampiyonlar Ligine Veda Etti

Yunanistan temsilcisi Paok ile karşılaşan Beşiktaş ilk 30 dakikada yediği 3 gol ile sahadan 3-1 mağlup ayrılarak Şampiyonlar Ligi’ne eleme aşamasında veda etti.

Beşiktaş ile Paok’u karşı karşıya getiren Şampiyonlar Ligi 2. Ön elem maçı hiç kimsenin beklemediği bir şekilde başladı. Maç öncesinde her iki takımında güç dengelerinin eşit olduğu ve az gollü bir maç olacağı tahmin ediliyordu. Fakat transferi tamamlayamayan ve birçok bölgesinde eksik bulunan Beşiktaş maça çok kötü başladı ve ardı ardına yapılan defans hataları ile tur şansını ilk 30 dakikada kaybettiği görüldü.

İnanılmaz Defans Hataları

Vida dışında geçen seneye göre defans hattı tamamen değişen Beşiktaş maça beklenmedik bir şekilde kötü başladı. Özellikle defans anlamında yapılan hatalar ve sürekli arkaya adam kaçırmaların yaşandığı ilk 10 dakikada Yunan temsilcisi arkaya atılan bir topla dakikalar daha henüz 7’yi gösterdiğinde genç Yunan oyuncu Tzolis ile 1-0 öne geçti. Bu dakikadan sonra topa daha çok hâkim olan Beşiktaş pozisyon üretmekte zorlanırken ilk golün tıpkısı şeklinde gelişen pozisyonda 24. dakikada yine Tzolis ile Paok 2-0 öne geçti.

Beşiktaş yediği ikinci golün şokunu atlatamadan hemen 6 dakika sonra yine savunma arkasına atılan topta Yunan oyuncu Pelkas bomboş kaleye topu yuvarlayarak maçı 3-0’a getirdi. Bu dakikadan sonra ataklarını arttıran Beşiktaş Lens’in ortasında Larin’in şık golü ile skoru 3-1’ getirdi. 41. Dakikada ise Paok takımının kazandığı penaltıyı kalecimiz Ersin kurtararak tur umutlarının devam etmesini sağladı. İlk yarının sonunda ise Boyd’un kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyonu auta atması maçın kader anı olarak hafızalara kazındı.

İkinci Yarı Tüm Çabalara Rağmen Gol Gelmedi

Beşiktaş takımı ikinci yarı tüm riskleri alarak Paok kalesinde gol aradı. Skoru değiştirmek için net pozisyonlar bulan Beşiktaş bunları değerlendiremezken Kaleci Ersin’de yüzde yüzlük 4 golü kurtararak tarihi farkı önlemiş oldu. İkinci yarının 85. Dakikasında ise Beşiktaş’ın net penaltısı hakemin görmemesi nedeniyle es geçilmiş oldu. Şampiyonlar Ligi şansı kalmayan Beşiktaş UEFA kupasına katılmak için 2 ön elemeyi geçmesi gerekiyor.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...